Youtube'da Gönderi Altına Yorum Nasıl Yapılır?

Youtube'da Gönderi Altına Yorum Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda yapmış olduğu inanılmaz çıkış ile adından söz ettirmeyi başaran YouTube, yayıncılık anlayışına bambaşka bir boyut kazandırdı. Çevrimiçi video barındırma platformu olarak bilinen YouTube, tüm dünyanın açık ara önde olan en popüler ve en dinamik video platformudur. Dünya çapında bir kullanım alanına sahip olan ve aynı paralelde kullanıcıya sahip olan aktif YouTube kullanıcıları, Youtube'da gönderi altına yorum nasıl yapılır sorusuna net bir cevap arar.

Cevabı içerisinde hiçbir karmaşıklığı barındırmayan bu soru, birçok kullanıcı tarafından çokça deneyimlenmiş bir eylemi ifade eder. YouTube üzerinden paylaşılan bir videoya yorum yapabilmek için ilk olarak, izlenmiş olan videonun alt kısmında yer alan yorum bölümüne gidilir. Sonrasında ise "herkese açık bir yorum ekle" kutusuna yazılmak istenen yorum eklenmeye başlanır.

Mobil cihazlarda yorum eklemek için yorum bölümünü genişletmek için bu bölüme dokunulması gerekir. Bu şekilde yorum girilir ve son olarak da "yorum yap" yazan buton tıklanarak bu işlem tamamlanmış olur. Bu derece kolay bir işlem olan yorum yapma, birçok YouTube kullanıcısı tarafından sık bir şekilde kullanılır.

YouTube Video Yorumları Nasıl Açılır?

YouTube platformu üzerinde video izleyen kullanıcılar, beğendikleri ve keyif aldıkları videolara yorum yapma ihtiyacı hissedebilirler. Fakat bazı durumlarda yorum yapma konusunda bazı engellerle karşılaşarak bu yönde ortaya çıkan isteklerini yerine getiremeyebilirler. Çünkü bazı videolar yorum kapalı olarak yayınlanmış olabilir. Bu durum da kullanıcıların beğenmiş oldukları videolara yorum yapmasını engeller. Böyle bir durumda her YouTube kullanıcısı YouTube video yorumları nasıl açılır sorusu ile karşı karşıya kalır. Bir YouTube videosunu yorumlara açmak için video yorum ayalarını değiştirmek gerekir. Bir videoda yer alan yorum ayarlarını değiştirmek için şu aşamaları takip etmek gerekir:

  • İlk olarak YouTube Studio'da oturum açılır.
  • Açılan pencerenin sol tarafında yer alan menüsünden "içerik" seçilir.
  • Bir videonun küçük resmi tıklanır.
  • Açılan sayfa aşağı doğru kaydırılır ve "daha fazla göster" yazan bölüm tıklanır.
  • "Yorumlar ve puanlar" yazan yerin alt kısmından yorum ayarları seçilir.
  • Son aşama olarak da "Kaydet" yazan ibare tıklanır ve işlem tamamlanmış olur.

 

Bu şekilde aktif hale getirilen YouTube video yorumları, her kullanıcının beğenmiş olduğu videoya kolay bir şekilde yorum yapmasına imkan tanır.

 

YouTube Öne Çıkan Yorum Nedir?

Günümüzün içerik olarak en popüler sosyal medya platformu olan YouTube, içerik üreticileri ile takipçileri bir araya getirir. İçerik üreticileri ile takipçilerin bir araya geldiği bu platform, içerik üreticileri ile takipçilerin birbirleri ile iletişim kurmasına olanak tanır. Bu imkanı genel olarak yorum yapma yönünden sağlayan YouTube, içerik üretici ve takipçiler açısından YouTube öne çıkan yorum konusunu gündeme getirir.

 

Bu kapsamda YouTube videoları altına yapılan yorumlar takipçilerin birbirleriyle veya içerik üreticileri ile iletişim kurmasına yardımcı olur. Bu çerçevede öne çıkarılan veya içerik üreticileri tarafından başa tutturulan yorumlar, genellikle en ilgi çekici özelliklere sahiptir. YouTube'da zaman zaman karşılaşılan öne çıkan yorumlar, klasik yorumlardan farklı bir yapıya sahiptir. Daha önce yapılmış olan yorumlarla etkileşim kurma amacı taşıyan öne çıkan yorumlar, bu anlamda belirli bir yorumun daha kolay bulunmasını sağlar.

 

Bir kimse, yapmış olduğunuz yorumun alt kısmına cevap yazdığı zaman YouTube tarafınıza buna karşılık bir bildirim gönderir. Gelen bu bildirim yardımıyla bu kimse doğrudan doğruya yapılan yoruma gider ve bu yönde bir yönlendirme yapılmış olunur. Vurgulanmış bir yorum olarak görünen bu tür yorumlar, içerik üretici ve kullanıcı tarafından başa tutturulmaz fakat böyleymiş gibi bir görünüm sunar.