YouTube Reklamları Nasıl Engellenir? Ücretsiz Reklam Engelleyici Var mı?

YouTube Reklamları Nasıl Engellenir? Ücretsiz Reklam Engelleyici Var mı?

Google'a ait bir Amerikan çevrimiçi video ve sosyal medya platformu olan YouTube, bu anlamda tüm kullanıcılarına interaktif bir şekilde oluşturdukları videoları bu platforma yükleme ve paylaşma imkanı tanır. Dünya genelinde milyonlarca kullanıcının büyük bir ilgi gösterdiği YouTube, bu kapsamda sahip olduğu amaca ulaşmış bulunur. YouTube videolarında sık bir şekilde karşılaşılan YouTube reklamları, çoğu zaman videoların kesintisiz bir şekilde izlenmesine engel olur.

Bu gibi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalan her kullanıcı, YouTube reklamları nasıl engellenir, Ücretsiz reklam engelleyici var mı? sorusu ile karşı karşıya kalır. Bu soruya cevap arayan her kullanıcının bu yönde yapması gereken bir işlem vardır. Bu işlem paralelinde her kullanıcının sol kısımda yer alan arama butonuna "YouTube için AdBlock" yazması gerekir. Bu işlem yapıldıktan sonra kullanıcıların karşısına çıkan sonuçlardan birisi seçilir.

Açılan sayfada "Chrome için ekle" bağlantısına tıklamış olmak yeterli olur. Bu uzantı, YouTube üzerinde yer alan tüm reklamları bir içerik filtreleme ve reklam engelleyici tarayıcı uzantısı olarak tüm dikkatleri üzerinde toplar ve bu yönde tüm sorulara cevap verir.

YouTube Kanalı / Hesabı Nasıl Açılır?

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan ve günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi konumunda yer alan YouTube, her kesime hitap eden oldukça zengin içerikleri bünyesinde barındırır. Bu platformun bir üyesi olmak isteyen her yeni kullanıcı, YouTube kanalı / hesabı nasıl açılır sorusu ile muhatap olur. Bu yönde bir soru ile muhatap olan her kullanıcının izlemesi gereken yol şu şekilde karşımıza çıkar:

  • YouTube kanalı / hesabı açmak isteyen bir kimsenin öncelikle bir Google hesabına sahip olması ve bu hesabın da aktif olması gerekir.
  • Sonraki aşamada ise YouTube menüsünün içerisine yer alan "kanal oluştur" butonuna tıklanır.
  • Bir sonraki aşamada ise kullanıcı adı, şifre ve buna benzer gerekli olan her bilgi eksiksiz ve doğru bir şekilde girilerek süreç tamamlanmış olur.

 

Bu şekilde basit bir yöntemle YouTube kanalı / hesabı açmak, her kullanıcı için oldukça önemli bir meseleye işaret eder. YouTube üzerinden hesabının oluşturan her kullanıcı dilediği zaman, dilediği şekilde hem YouTube üzerinden paylaşılan içeriklere erişim sağlar hem de içerik paylaşımı yapar.

 

YouTube Reklamları Nedir?

 

Sosyal medya platformu üzerinde her kullanıcının video izlerken sık bir şekilde karşı karşıya kaldığı YouTube reklamları, videoların kesintisiz bir şekilde izlenmesine engel olur. Bu şekilde kendi içinde YouTube reklamları nedir sorusuna cevap bulmaya çalışan her kullanıcı, bu yönde yoğun bir araştırma içerisine girer. Böyle bir araştırma yapan her kullanıcı elbette bu soruya bir cevap bulur.

YouTube reklamları, videoların başında ve belli bölümlerinde yer alan, hızlı bir şekilde geçilme özelliğini bünyesinde barındıran reklamları ifade eder. YouTube sosyal medya platformunun kullanırken herhangi bir reklam engelleme aracı kullanmayan kullanıcılar, her defasında bu reklamlarla karşılaşmaya devam eder. Bu platformu ücretli olacak şekilde kullanan kimseler, aynı şekilde YouTube reklamları ile karşı karşıya kalmaz.

 

Firmalar diledikleri şekilde YouTube kanallarına reklam verebilirler. Bu çerçevede reklamı yapılan ürün ya da hizmet, genellikle ve çoğunlukla içerikle doğru orantılı olacak bir şekildedir. YouTube reklamları, aynı zamanda YouTuberlar için de oldukça önemli bir gelir kaynağı konumunda yer alır. Bu şekilde bir etkiyi bünyesinde barındıran YouTube sosyal medya platformu, her kullanıcısını her anlamda tatmin eden bir yapıya sahiptir.