Youtube para kazanma ?

Youtube para kazanma ?

YouTube’dan Nasıl Para Kazanılır

Çok sayıda kişinin de ciddi bir maddi gelir elde ettiği bir platform olan YouTube’da para kazanmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Öncelikle planlı bir şekilde davranarak yapacağınız hazırlıkta aşağıda belirttiğimiz işlemleri harfiyen yerine getirmeniz sonucunda sizde kolayca para kazanabilirsiniz.

YouTube’da Ne Zaman, Ne Kadar Para Alabilirim?

YouTube ‘da olan kanal sahipleri, her 1,000 izlenme için yaklaşık 2,5 dolar ücret alabiliyor. Bazı kişiler ise  10 dolara kadar bir kazanç elde etmektedir. Son 1 yıl da 4000 saat izlenme sayısı bulunan kişiler para kazanabilirler.

  • Son 1 yılda 4 bin saatin üstünde genel izlenmeye sahip olmak,
  • Kanalınızın abonesinin 1000’ den fazla olması,
  • Google AdSense hesap sahibi olmak,

YouTube’da para kazanmak için iş ortaklığı programına başvurmak için;

Öncelikle ilk adım olarak, YouTube hesabınıza giriş yapın > İçerik stüdyosuna girin > Solda olan menüden Kanal >Durum özelliklerine tıklayın. “ Para Kazanmanın “ altında yazılı olan etkinleştir butonuna tıklayın ve butonu etkin hale getirin.

Herkesin ilgisini çekecek videolar çekerek, bu videoları YouTube kanalı açıp hesabınıza atabilirsiniz. Yemek tarifleri, moda, bilgilendirici videolar, oyunlar ile ilgili bilgi veren içerikler, influencer, blogger, fenomenlerin günlerini çektiği videolar ve daha bir çok farklı içerik barındıran videolar ile milyonlarca kişi YouTube üzerinden maddi bir kazanç elde ediyor.