Youtube Karanlık Mod Nedir? Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Youtube Karanlık Mod Nedir? Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Youtube karanlık mod karanlık arka tema görsellerini seven kullanıcılar için tasarlanmış özel ögelerden birisidir. Karanlık mod sürümünü kullanmak istiyorsanız Chrome 57 ya da üst versiyonları kullanmanız gerekiyor. Aksi durumda karanlık mod özelliğinden yararlanmanız mümkün değildir. Özelliği aktif etmek istiyorsanız kod girmeniz gerekir. Uygulamanın asıl tasarımcısı Microsoft olarak biliniyor.

Farklı projelerde Microsoft daha önce karanlık mod uygulamasını kullanmıştır. İlk kez Windows 10 mavi ışık uygulamasıyla karanlık mod gelmiştir. Karanlık modu açmak istiyorsanız hesap simgesine tıklamalısınız. Hesap simgesine tıkladıktan sonra Dark Mode off olarak görülecektir. Sekme üzerinde on yazısını işaretleyerek açma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kapama işlemleri de gene aynı şekilde yapılır.

Youtube Karanlık Mod PC

Youtube karanlık mod PC üzerinden Youtube modunu değiştirmek isteyen kişiler tarafından kullanılan özelliklerden birisidir. Karanlık mod özelliği sayesinde Youtube hesabınızı karanlık siyah ekranda kullanabilirsiniz. Açık renk temaları sevmeyen Youtube kullanıcıları için Youtube karanlık modu Microsoft tarafından geliştirilerek piyasaya sunulmuş bir uygulamadır.

Karanlık modunuzu bilgisayarınızdan açmak istiyorsanız yapmanız gereken Youtube hesabınıza giriş yapmaktır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra resminize yani şahsi hesabınıza tıklayarak Dark Mode bölmesi üzerinden hesabınızı karanlık yapabilirsiniz. Eğer ki karanlık moddan memnun kalmazsanız gene aynı şekilde kapatabilirsiniz. Böylelikle beyaz-renkli moda geçebilirsiniz. Karanlık mod uygulaması göz rahatlığı açısından da beyaz ışıktan korunmak için tercih ediliyor.

Youtube Karanlık Tema

Youtube karanlık tema PC, Android telefonlar, tabletlerde geçerli uygulamalar arasında bulunuyor. Beyaz ışık modunda Youtube uygulamanızı kullanmak istemiyorsanız karanlık tema modu tam size göre bir moddur. Siz de bu modu kullanarak beyaz ışık modundan çıkabilirsiniz. Karanlık mod tamamıyla ücretsiz olarak piyasaya sunulmuş uygulamalardan birisidir.

Bilgisayarlarda özellikle en çok tercih edilen modlar arasında bulunuyor. İsteğe bağlı olarak kişiler cihazlarınızı karanlık modda kullanabiliyor. Aynı şekilde istediğiniz zamanda karanlık moddan çıkarak beyaz moda geçebilirsiniz. Bu durum tamamıyla size bağlı olarak gelişecektir. Dolayısıyla tercihinize bağlı olarak mod değişikliklerinizi istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Karanlık tema uygulamasıyla siz de gözlerinizin rahatlığını sağlayabilirsiniz.

Youtube Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Youtube karanlık mod nasıl yapılır, sorusu son zamanlarda sık sık gündeme geliyor. Karanlık mod yapmak istiyorsanız yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmektir. Bu adımlar;

  • Youtube uygulamasına giriş yapın,
  • Sağ üst bölmede bulunan profil resminize tıklayınız,
  • Açılan bölmede ayarlar seçeneğine basın,
  • Sonrasında sol tarafta bulunan genel seçeneğine basınız,
  • Youtube’un tema bölmesinden karanlık mod seçeneğine tıklayarak etkinleştiriniz,

Yukarıdaki adımları sırasıyla uyguladığınız taktirde Youtube karanlık mod işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Youtube karanlık mod sayesinde siz de kendi özel zevkinize uygun olarak tasarımınızı seçebilirsiniz. Siyah ekranın şık ve göz rahatlatıcı özelliği sayesinde siz de Youtube uygulamasını karanlık modda kullanabileceksiniz.

Youtube Karanlık Mod Android

Youtube karanlık mod Android cihazlarınızda yapabileceğiniz işlemlerin başında geliyor. İşlem aynı diğer cihazlarda olduğu gibi son derece yapımı kolaydır. İlk olarak Youtube uygulamasını açmanız gerekecektir. Uygulamayı açtıktan sonra sağ üst köşede yer alan profil simgenize tıklamalısınız. Profil simgesine tıkladıktan sonra ayarlar bölümüne giriniz. Giriş işleminin ardından karşınıza gelecek olan sekmelerden genel seçeneğine tıklayın.

Tıklama işleminin ardından Youtube teması seçeneği bölmesinde bulunan karanlık mod seçeneğini işaretleyiniz. Karanlık mod Android cihazınızda etkinleştikten sonra Youtube uygulamanız tamamıyla siyah olarak görülecektir. Böylelikle artık siyah olarak Youtube uygulamanızı kullanacaksanız. Kapatmak istediğinizde de gene aynı adımları uygulayarak kapatma işleminizi kolayca yapabilirsiniz.