Twitter'da Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır?

Twitter'da Çalınan Hesap Nasıl Geri Alınır?

Twitter'da Nasıl Bir Şifre Oluşturmalıyım?

Hesap çalınma gibi durumlar ile karşılaşmamak için oluşturacağınız şifreler büyük önem taşır. Şifrenizi belirtilen bilgiler doğrultusunda oluşturmanız halinde böyle durumlar ile karşılaşmanız pek mümkün olmaz.

Şifrenizi Oluştururken, kişisel bilgilerinizin yer aldığı bir parola seçmeyin.

Büyük harfler, küçük harfler, rakamlar, ?, !, #, gibi karakterleri kullanarak güçlü bir parola oluşturabilirsiniz. Kimsenin kolay kolay aklına gelmeyecek bir şifre belirterek, hesap şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Twitter Hesabım Çalındı Ne Yapabilirim?

Genelde yüksek takipçi kitlesine sahip olan hesapların karşılaştığı bir durum olan     “hesap çalınma “ olayı birçok hesap kullanıcısını da korkutuyor. Sizde başınıza gelmesini istemediğiniz bu durum için, belirli aralıklar ve güçlü karakterler ile oluşturacağınız şifreler ile  önlemler alarak bu olasılığı azaltabilirsiniz.

 Twitter hesabınıza giriş yapamıyorsanız aşağıda verilen adımları takip ederek ve harfiyen uygulayarak hesabınız geri alabilmeniz mümkün.

Twiter’a giriş yaptığınızda, karşınıza çıkan sayfadan “ Şifreni mi unuttun? “ yazısına tıklayın > ekranda çıkan boş kutucuğa hesabınızın kayıtlı olduğu mail adresinizi veya kullanıcı adınızı doğru bir şekilde yazdığınıza emin olun > şifre yenilemek için hesabınıza gönderilecek bağlantıyı mail adresinize girerek kontrol edin > gelen  "Şifreyi Sıfırla" bağlantısına tıklayarak, açılan sayfada yazılı olan yeni şifrenizi oluşturun. Şifre sıfırlama işleminiz bu işlemleri yapmanız sonucunda tamamlanmış olur.

Şifrenizi tekrar unutmamak için not almaya unutmayın.