Twitter Şifremi Unuttum: Twitter'da Unutulan Şifre Bulma

Twitter Şifremi Unuttum: Twitter'da Unutulan Şifre Bulma

Twitter Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Twitter, kullanıcılarının düşüncesini özgürce ifade ettiği Twitter beğeni ve Twitter takipçi toplayabildiği bir sosyal mecradır. Bazı zamanlarda maalesef ki şifremizi unutabiliyoruz. Twitter şifrenizi unuttuğunuzda yapmanız gereken işlemleri doğru bir şekilde eksiksiz yaparsanız şifre sıfırlama işlemi ile hesabınıza tekrar giriş yapabilirsiniz.

Gelin beraber bu adımlara bir bakalım,

Telefon numaranız ile, bu işlemi yapmak için, eğer ki kayıtlı cep numaranız Twitter hesabınızda mevcut ise, Twiter’a giriş yaparken şifre bölümünün altında bulunan “ Şifreni mi unuttun? “ yazısına tıklayın. Karşınıza çıkan ekrandaki boş kutucuğa kullanıcı adınızı veya e-postanızı girin, şifre sıfırlama işlemi için telefon numaranızı girerek sistemin karşınıza çıkardığı kod sayfasını bekleyin. Telefonunuza SMS yolu ile gelecek 6 haneli kodu, o boş kutucuğa doğru bir şekilde yazın ve gönder seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan yeni sayfada “ Yeni şifrenizi “belirleyerek şifre sıfırlama işlemini tamamlayın. Artık oluştuğunuz yeni şifre ile Twitter hesabınıza kolayca giriş yapabilirsiniz

 Şifrenizi tekrar unutmamak için not almaya unutmayın  :)

Mail adresiniz ile , işlemi yapmak için, aynı şekilde Twitter giriş sayfasında bulunan “ Şifreni mi unuttun? “ Yazılı seçeneğe tıklayın. Twitter kullanıcı adınızı ya da e-postanızı boş kutucuğa yazın, şifre sıfırlamak için e-posta adresinizi yazın. Yazdığınız mail adresine girerek “ Sıfırlama Bağlantısına “ tıklayarak yeni oluşturacağınız parolanızı belirleyin. Artık yeni oluşturduğunuz şifreniz ile rahatlıkla Twitter hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Twitter Şifre Değiştirme İşlemi

Hesabınızın güvenliği için belli aralıklar ile şifrenizi değiştirmeniz tavsiye edilir. Şifre değiştirmek için hangi işlemleri yapmalıyız?

Öncelikle Twitter hesabınıza giriş yaparak ilk adımı atın, “ profiliniz “ yazan yere tıklayın. Açılan kategoride “ Ayarlar ve gizlilik “ seçeneğini seçin ve tıklayın. Sonraki işlem olarak “ Hesap “ yazılı yere dokunun. Karşınıza çıkan ekranda “ Şifre “ yazan yazıya dokunarak, güncel şifrenizi en az 6 karakter olacak şekilde belirleyin. Şifrenizi yazdıktan sonra “ Şifreyi Güncelle “ yazılı seçeneğe tıklayarak yeni şifrenizi belirlemiş olursunuz. Twitter hesabınıza giriş yaparken, yeni oluşturduğunuz şifreyi kullanarak kolayca giriş yapabilirsiniz.