Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır 2023?

Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır 2023?

Twitter çokça kullanılan platformlarından birisi olup günlük milyonlarca kişi aktif bir şekilde Twitter kullanmaktadır. Günümüzdeki adı her ne kadar X olsa da aklımızda yer eden görünümü ve içerik paylaşma imkânı ile Twitter olarak adlandırılmaktadır. Bu yazımızda Twitter hassas içerik açma yöntemini anlatacağız.

Hassas içeriğin anlamı ne, hassas içerik neyi ifade ediyor ve neden içerikleri göremiyorum ya da ayarını nasıl yaparım şeklinde birçok sorunun yanıtını bu yazımızda bulabileceksiniz. Öncelikle Twitter, birden çok çeşit resim, tweet, video ve canlı yayınlar yapılmakla birlikte bunlara benzer birçok çeşit hesap barındırmaktadır. Özellikle mizahi, bilgi veren ve çocuk içeren içeriklerin dışında yetişkinlere yönelik de ayrı ve farklı hesaplar yer almaktadır.

Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır?

Twitter uygulamasında hassas içerik açmak için öncelikle Twitter uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Bundan sonra izlemeniz gereken adımlar şunlardır;

  • Twitter uygulamasına giriş yaptıktan sonra ana sayfanın sol üst tarafında bulunan profil sekmesine tıklayınız.
  • Aşağı kısımda yer alan ayarlar ve gizlilik sekmesine girin.
  • Daha sonra gizlilik ve güvenlik bölümüne geçiş yapın.
  • Aşağı kısımda “Twitter etkinliğin” menüsünde yer alan “Gördüğün içerik” ayarına giriş yapın.
  • Bir sonraki adımda da “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” seçeneğini tıkladıktan sonra ayarları tamamlayın artık hassas içerikleri görmüş olursunuz.

Twitter Hassas İçerik Açma İPhone

Twitter birden fazla cihazda kullanılabilmektedir. Bunlardan birisi de iPhone işletim sistemine sahip cihazlardır. İPhone Twitter hassas içerik açma adımları şu şekildedir;

  • Öncelikle Twitter hesabına giriş için tıklayın.
  • Bu kısımda profil fotoğrafınıza tıklayın. Karşınıza çıkan menüden ayarlar ve güvenlik bölümüne geçiş yapın.
  • Bu adımdan sonra da gizlilik ve güvenlik seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkan ekran üzerinden Twitter etkinliğine tıkladıktan sonra “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” menüsüne tıklayın.
  • Son adımdan sonra Twitter’da hassas içerikler aktif hale gelecektir.

Bu işlemleri izleyerek siz de İPhone hassas içerikleri görebilir. Twitter 18 yaş altı kimsenin bu tür içerikleri görmemesi için Twitter18 şeklinde bir uyarı paylaşmaktadır.

Twitter’da Hassas İçerik Nedir ve Ne İşe Yarar?

Twitter, hassas medya şeklinde uyarılar veren nadir uygulamalardan birisidir. Genelde birçok sosyal medya uygulaması bu tür içerikleri yayınlamazken Twitter’da bunun tam tersi bir uygulama söz konusudur. Özellikle gönderilerde “çıplaklık”, “şiddet” ya da “kan” gibi içerikleri barındıran gönderileri hassas içerik kategorisine eklemektedir.

Bunu yaparak da birçok kesimi kendisine çekmeyi sağlıyor. Özellikle Twitter sosyal medya uygulamasında hassas içerikleri nasıl görebilirim diye merak ediyorsanız bu başlık tam olarak size uygundur. Dilediğiniz zaman ekrandan direkt olarak göster butonuna tıkladığınız zaman istediğiniz hassas içeriği kolay bir şekilde görebilirsiniz. Hassas içerik bulunan gönderilerde bu tweet hassas içeriğe sahiptir gibi bir uyarı görebilirsiniz.

Twitter hassas içerik açma nasıl yapılır? Birçok kişinin merak ettiği sorulardan birisidir. Twitter uygulamasında hassas içeriği açmak için öncelikle sitenin uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Kendi profilinize girdikten sonra yukarda verdiğimiz adımları izledikten sonra görme ayarı uygun gönderiler görülmüyorsa tekrar kapatmanız gerekir.

Bunun yanı sıra profil girişlerinde hassas içerik uyarısı vermesin diyorsanız Gizlilik ve güvenlik ayarları sekmesinde Gördüğün İçerik alanına girip burada “Hassas içeriğe sahip olabilecek medyayı göster” butonunu aktif hale getiriniz. Twitter hassas içerik açma işleminin ardından artık paylaşımlarda ya da profil girişlerinde herhangi bir uyarı ile karşılaşmazsınız.