Twitter Canlı Yayın Nedir, Nasıl Yapılır?

Twitter Canlı Yayın Nedir, Nasıl Yapılır?

Artık birçok sosyal medya kullanıcısı, canlı yayınlar yaparak yaptıkları işi vs. Takipçileri ile paylaşıyorlar. Twitter’da da canlı yayın açabilmeniz mümkün. Twitter’da nasıl canlı yayın açılır? Sorusunun cevabına gelin birlikte göz atalım.

Twiterda canlı yayın açmak için, Periscope uygulamasını kullanmanız gerekir. Periscope uygulamasında üyeliğinizin olması lazım. Eğer üyeliğiniz yoksa kolayca, Twitter hesabınız veya telefon numaranız ile üyeliğinizi yapabilirsiniz. Canlı yayın için, Periscope uygulaması birtakım izinleri sizden isteyecektir. Kamera mikrofon gibi izinleri kabul etmeniz halinde canlı yayın yapabilirsiniz.

Twitter’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Periscope uygulamasını açın ve alt bölümde yer alan fotoğraf makinesi logosuna tıklayarak canlı yayını başlatmak için adım atın. Sonrasında karşınıza çıkacak olan ekranda, canlı yayınınıza bir isim vermeniz gerekiyor. Bu isimlendirmeyi yaptıktan sonra “ Canlı yayına geç “ butonuna tıklayarak canlı yayın açma işlemini tamamlayın ve canlı yayını açın.

Twitter’da Periscope aracılığı ile bu canlı yayını yapmak için, öncelikle yeni tweet oluşturmak için o ekrana gidin, karşınıza çıkan sayfanın altında mavi bir kamera işareti göreceksiniz, ona tıklayarak Periscope aracılığında Twitter Hesabınızdan, canlı yayınınızı açmış olursunuz.