TikTok'ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman

TikTok'ta Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zaman

Günümüzde en popüler sosyal medya uygulamalarından birisi olan TikTok tüm dünyada akım haline gelmiş vidoları ile tanınmaktadır. TikTok’ta başarılı bir influencer yani içerik üreticisi olmak için uygulamanın vermiş olduğu bazı kriterlere dikkat etmeniz ve paylaşımlarınızı belli bir zamanda yapmanız gerekir. Peki TikTok’ta paylaşım yapmak için en iyi zaman hangisidir? Gelin bakalım.

TikTok’ta takipçileriniz artsın istiyorsanız ilk olarak paylaşım stratejinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Buna bağlı olarak paylaşımlarınızı daha dikkatli bir şekilde yapmanız ve uygulamada her gün paylaşım yapmanız gerekiyor.

TikTok’ta kaliteli kitleyi bulabilmenin en güzel yollarından birisi paylaşım yapmak için en doğru zamanı bulabilmektir. Böylece TikTok’taki etkileşiminizin arttığını fark edeceksiniz.

TikTok’da Paylaşım Yapmak İçin En İyi Zamanı Bulmak Neden Önemlidir?

TikTok uygulaması son zamanlarda diğer sosyal medya uygulamalarından daha iyi bir yere gelen ve çoğu kişinin gündelik yaşamında etkili olan uygulamalardan birisidir. Bu uygulama en hızlı büyüyen sosyal medya sitelerinden birisi olarak her sosyal medya platformu içinde yer aldığı video içeriğinin popülaritesini yükseltmenin kredisi de haklı bir şekilde TikTok’ a gitmektedir.

Burada özellikle kısa videoları daha popüler hale getiren buna bağlı olarak uygulama TikTok’da daha popüler olmak ve sosyal medya üzerinden başarılı bir video pazarlama stratejisi sağlamanızı sağlar. Çünkü uygulama günümüzde reklamcılık alanında en iyi sosyal medya uygulamalarından birisi olarak bilinmektedir.

Günümüzde TikTok birçok farklı sosyal medya uygulamasından farklı olarak pazarlama stratejisi yürütebileceğiniz birden fazla kişiye ulaşmanızı sağlayan popüler sosyal medya uygulamalarından birisidir.

TikTok’ta Geniş Bir Kitleye Nasıl Ulaşabilirim?

TikTok uygulaması içinde ne zaman paylaşım yapacağınızı bilmeniz aynı zamanda hedef kitlenizin kim olduğunu anlamanızı sağlar. TikTok sosyal medya sitesinde bulunan analitik işlevi bunun için vardır. İlk olarak sitede geniş bir kitleye ulaşmanız için Pro Hesaba giriş yapmanız gerekir. Bunun yanı sıra TikTok pro hesaba geçiş şu şekildedir;

  • İlk olarak uygulamaya giriş yapın ve profil kısmına gidin.
  • Sağ üst köşede yer alan üç noktaya dokunduktan sonra Ayarlar ve Gizlilik menüsüne erişin.
  • “Hesabı Yönet” sekmesi altında yer alan “Pro Hesaba Geç” seçeneğinin aktif olup olmadığına bakın.
  • Aktiflik seçeneği bulunuyorsa buna dokunun ardından da ekrandaki yönergeleri izlemeye devam edin. Eğer bu seçenek yoksa zaten önceden Pro hesaba geçiş yapmışsınız demektir.
  • Daha sonra Ayarlar ve Gizlilik menüsüne tekrar dönün, daha sonra açılır menüden “İçerik Oluşturucu Araçları” seçin.
  • Bu sekmeden analizlerinizi görebilirsiniz.
  • Aynı zamanda Analizlerim kısmında çeşitli paylaşımlarına bakabilirsiniz. Fakat ilk bakmanız gereken Takipçi İçgörüleridir.

TikTok’ta Keşfet Saatleri Nedir?

TikTok’ta paylaşım yapmak için en uygun zamanı belirlemek gerektiğinde herkese uyan tek bir ortak zamanı bulamayacağınızı baştan söyleyelim. Çünkü kimse sizin paylaşım yaptığınız saati beklemez.

TikTok uygulamasında aynı hedef kitlesi olan birden çok marka ve içerik üreticisi bulunduğundan her izleyici de sitede yer alan materyali farklı zamanlarda tüketmektedir. Özellikle TikTok’ta paylaşım yapmak açısından en iyi zamanı arayanlar ilk olarak TikTok’ta analizlerinizi kontrol etmelisiniz. Paylaşım yaptığınızda hangi saatler sizin için uygun olup olmadığını bu kısımda bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra TikTok’ta video paylaşmanız için en iyi zamanlar 06:00-10:00 ve 19:00-23:00 arasıdır. TikTok’ta video paylaşmak için en iyi günler Salı ve Perşembe günleridir. Bu günleri takip ederek sitede birden fazla kişiye erişmeniz daha kolay hale gelir. Bu sadece TikTok keşfet için değil diğer sosyal medya uygulamaları için de geçerlidir.