Tiktokdan nasıl para kazanılır? tiktok para hesaplama nasıl olur?

Tiktokdan nasıl para kazanılır? tiktok para hesaplama nasıl olur?

Tiktok Para Hesaplama

Tiktokta’ da diğer uygulamalarda olduğu gibi İnfluencer’ların marka tanıtımları ile çok sık karşılaşabiliyoruz. Artık Tiktok uygulaması ile tanınan kişilere gelen reklam tanıtımlarını, takipçileriniz ile paylaşarak bu işi maddi kazanca dönüştürebilirsiniz. Farklı olan firmalara göre fiyat konusu değişse de yaklaşık olarak video başına 200 ile 20.000 dolara yakın bir para kazanıldığı biliniyor.

 TikTok’ta para kazanmanın çok sayıda yolu vardır;

Öncelikle kendinize belirlediğiniz bir kullanıcı adı ile hesabınızı oluşturun. Kaliteli içeriklere sahip olan videoları kayda alarak, bu videoları Tiktok Hesabınızda paylaşıma açın. Böylelikle sizin attığınız videolar ne kadar ilgi çekici, takipçilerinizin ilgisini çekecek konular da olursa o kadar da takipçiniz artar ve buna bağlı olarak da kazanacağınız miktar artar.

Attığınız videolarda marka tanıtmak için, o markanın ürününü giyebilirsiniz ve farklı şekilde sunum yaparak daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Çekilişler yaparak markalardan gelen farklı çeşitlerde ki ürünleri takipçilerinize hediye olarak vermeniz de sizin takipçinizi arttırarak size maddi bir kazanç olarak geri döner.

Para Hesaplama

TikTok üzerinden para hesaplama işlemi yapmak için;

( Kalp sayısı + yorum sayısı / takipçi sayısı) x100 şeklinde bir hesaplama yapabilirsiniz.

 TikTok’ta bir videodaki marka veya ürün tanıtımından 500 - 2.000 $ arasında bir ücret kazanmak  için yaklaşık olarak o hesabın  100 bin takipçisinin olması gerekiyor.