TikTok Video Sabitleme Nasıl Yapılır?

TikTok Video Sabitleme Nasıl Yapılır?

TikTok video sabitleme konusu kullanıcılar tarafından araştırılan konular arasında yer alıyor. Video başa tutturma özelliğinin TikTok platformuna eklenmesinden dolayı videolarını profiline sabitlemek isteyen kullanıcılar bu konuya dair soruların cevaplarını aramaya başladı.

TikTok hesabınıza eklemiş olduğunuz bir videonuzu profilinize sabitlemek oldukça kolay ve basit bir işlemdir. Takipçilerinizin sürekli olarak görmesini istediğiniz bir videonuz var ve bu videonun ilk başta görünmesini isterseniz o içeriği profilinize sabitleyerek hem beğeni hem yorum hem de video etkileşimlerinizi artırabilirsiniz. Profilde görünen ilk içerik en sık izlenen içerik olmasından dolayı kısa süre içerisinde birçok kitleye ulaşabilir. TikTok profilinize video sabitlemek isterseniz TikTok video sabitleme adımlarını takip edebilirsiniz. Bu adımlar şu şekildedir;

  • Uygulamayı açın.
  • Burada bulunan profilinize gidin.
  • TikTok profilinize eklemiş olduğunuz videolar arasından sabitlemek istediğiniz videoyu açın.
  • Videonun sağ tarafında bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Tıkladıktan sonra “Sabitleme” seçeneğine dokunarak videonuzu profilinize sabitleyin.

TikTok hesabınızda en fazla 3 farklı videonuzu sabitleme özelliği bulunur. Daha fazla videonuzu sabitlemek isterseniz 3’ten fazla video için sabitleme işlemi yapılmaz. TikTok platformunun en önemli özelliklerinden bir tanesi olan video sabitleme özelliği sayesinde kişiler videolarını daha fazla kesime ulaştırarak kısa süre içerisinde binlerce kişiye ulaşabilir. Sizler de TikTok profiline video sabitlemek isterseniz yukarıdaki adımları takip ederek dilediğiniz videonuzu sabitleyebilirsiniz.

TikTok’ta Videolar Arası Geçiş Nasıl Yapılır?

Bu uygulama en çok kullanılan sosyal medya araçlarından bir tanesidir. Düzenli olarak kullanıcı sayısı artan TikTok platformu, kullanıcılarına birçok yeni özellik sunarak kendisini geliştirir. Tiktok platformunda çeşitli videolar eklenebilir ve videolar düzenlenebilir. Profilinize eklemiş olduğunuz videonuzun üzerine şarkı ekleyebilir ve yazı yazabilirsiniz.

Videolar belirli saniye aralığında kısa kısa olarak profilinize eklenir. Son dönemlerde TikTok videoları arasında en çok araştırılan konuların başında TikTok’ta videolar arası geçiş nasıl yapılır sorusudur. Videolarını her kesime sunmak ve çekmiş olduğu videoların kusursuz olmasını isteyen kullanıcılar videolar arası geçiş özelliğinden yararlanarak alışılmışın dışında videolar tasarlamak isterler. TikTok’ta videolar arası geçiş yapmak için uygulanacak adımlar şu şekildedir;

  • Iphone ya da Android üzerinden TikTok açılır.
  • TikTok üzerinde yeni bir gönderi yayınlamak için ekran simgesinde bulunan kırmızı noktaya tıklanır. Dilerseniz anlık video çekebilir dilerseniz de telefonunuzda yer alan videoyu ekleyebilirsiniz.
  • Video yükleme işlemi sırasında alt ekranda çeşitli efektler bulunan bir menü açılır. Bu menü üzerinden video geçiş, daha fazla geçiş efekti görüntülemek için sekme açılır.
  • Video üzerindeki zaman çizelgesine tıklayarak geçiş yapılmasını istediğiniz noktaya sürükleyebilirsiniz. Videoyu oynatarak TikTok geçişi eklemek istenen konumda durdurma yapabilirsiniz.
  • TikTok videosunda birden fazla geçiş eklenebilir. Aynı zamanda birden fazla video arasında farklı TikTok geçişleri de ekleyebilirsiniz.

TikTok Güvenli midir?

Gençler ve yetişkinler arasında en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi TikTok’tur. Her sosyal medya platformu gibi TikTok kullanırken güvenlik önlemlerinin alınması şarttır. Kişisel bilgilerinizi sosyal medya da paylaşmadan önce mutlaka gizlilik politikası ve kullanım koşullarının dikkatli bir şekilde okunması gerekir. Dilerseniz hesap gizliliğinizi de kontrol ederek hesabınızı gizleyebilirsiniz.

TikTok üzerinde paylaşılan video ve içerikler uygunsuz ve istenmeyen içerikler olabilir. Bu durumda uygunsuz videoları TikTok’a bildirerek raporlama yapabilirsiniz. Ebeveynler çocuklarının hesaplarını kontrol edebilmeleri için kullanıcı denetim araçları sunar. Bu araçlardan faydalanarak çocuklarınızı TikTok platformunda takip edebilir ya da gün içerisinde yapmış olduğu işlemleri kısıtlayarak daha güvenli bir ortam yaratabilirsiniz.