TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü

TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü

Bazı kullanıcılar zaman zaman TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası ile karşılaşabilir. Bu konuda bu hatanın çözümünden bahsedeceğiz.

TikTok, 2010’lu yıllardan beri bulunan ve halen gelişmeye devam eden bir sosyal medya platformu. Kısa videolar paylaşmak üzerine kurulu olan TikTok’ta kullanıcılar müzikli paylaşımlar yapıyor, eğlenceli anlar yaşıyor. TikTok platformunun diğer kullanıcılar tarafından olumsuz bir şekilde eleştirilmesinin nedeni cringe videoların yani başkasının yerine utanma şeklinde videoların yer alması.

Yine de TikTok salgın sonrasında büyük bir değer kazanarak kendini daha da geliştiren bir sosyal medya platformu haline geldi. TikTok her ne kadar popüler bir yer olsa da bazı kullanıcılar zaman zaman sorunlar yaşayabiliyor. Bu sorunlardan birisi de çok hızlı takip ediyorsun sorunu olarak yer almakta. Bu sorunu çözmek için pek çok yöntem bulunuyor.

TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası nasıl çözülür?

TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatasının yaşanma sebebi TikTok’un koyduğu limitler olmakta. Birçok web sitesinde olduğu gibi TikTok’un da bir sınırları bulunuyor. Eğer bu sınırlar olmasaydı platforma spam yapanlar TikTok’un çökmesine sebep olabilirdi. TikTok’ta belirli bir süre içerisinde belirli sayıda takip yapılabiliyor. Eğer bir kullanıcı birden fazla takip yapar ise bu durum spam olarak algılanıyor. Bazen bug sebebiyle de böyle bir sorun ortaya çıkabilir.

Bu sorunun çözümü TikTok’ta daha yavaş, daha sakin takip yapmak. TikTok 1 saat içerisinde en fazla 30 takibe kadar izin veriyor fakat yine de ard arda yapılmaması öneriliyor. Yani 5-10 dakikada 1-2 takip eklemek en doğru karar olacak. Eğer bu hata ile karşılaşılıyor ise bir süre beklemek gerekiyor. Genellikle 1 saat içerisinde bu sorun çözülüyor.

Bazı durumlarda bir bug sebebiyle böyle bir ihtimal gerçekleşebilir. Böyle bir şey olduğunda yapılması gereken TikTok ekibi ile iletişime geçmek. TikTok ile iletişime geçmek bu gibi sorunlarda teknik destek sağlamayı hedefliyor.

TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası için diğer çözüm önerileri TikTok uygulamasını güncelleme, TikTok önbelleğini temizleme ve son aşama TikTok verilerini silme. TikTok verilerini silmek TikTok’u sıfırlar.