TikTok benzeri uygulamalar

TikTok benzeri uygulamalar

TikTok benzeri çeşitli uygulamalar bulunuyor. Bu konuda TikTok’a benzer uygulamalar hakkında kullanıcılara bilgiler sunacağız.

TikTok, kısa videoların çekildiği ve arka plana müzik eklenen bir platform. Bu platformun temeli videolar olarak yer alıyor. Kullanıcılar kısa videolar paylaşarak diğer kullanıcılar arasında popüler bir kişi haline gelmeye çalışıyor. TikTok’ta popüler olmak için düet özelliği, canlı yayın özelliği ve bunun gibi pek çok sistem bulunuyor. TikTok gibi pek çok uygulama bulunuyor. Bu konuda TikTok’a benzeyen uygulamalardan bahsedeceğiz.

Instagram

TikTok benzeri uygulamalar arasında Instagram’da yer alıyor. Bunun sebebi Instagram’ın Reels özelliğine kavuşması. Daha önce Snapchat’ta yer alan hikayeler özelliğini kopyalayan Instagram, sonraları YouTube özelliği olan IGTV sistemini de kodlamıştı. Yakın zamanda Reels özelliği ile ön plana çıkan platform, TikTok benzeri videolar paylaşmaya imkan tanıyor. Kullanıcılar Instagram Reels sisteminden yararlanarak kısa videolar paylaşabilir, arka plana müzik ekleyebilir.

Dubsmash

Kullanıcılara sade bir arayüz sunan Dubsmash, kullanılabilirliği ve popülerliği ile ön plana çıkıyor. TikTok benzeri bir uygulama olan bu platformun özelliklerinden birisi de videoların sağ kısmında beğeni, yorum ve paylaşım butonu bulunması. Kendine has özellikleri ile kullanıcılara farklı bir hava yaşatan Dubsmash, yeni kullanıcılarını bekliyor.

Likee

TikTok benzeri uygulamalardan birisi de Likee olarak yer alıyor. Likee, TikTok arayüzüne benzerliğinin yanı sıra kendine özgü özellikleri ile kullanıcıları karşılıyor. Çıkartmalar, efektler ve filtreler ile videoları özelleştirmeyi sağlayan bu uygulamada saç rengi değiştirme gibi pek çok araç da bulunuyor.

Byte

TikTok platformuna göre daha sade bir tasarıma sahip olan Byte, kullanıcılara arka plana müzik ekleme veya efektli videolar paylaşma gibi imkanlar sunmuyor. Byte uygulaması Vine benzeri bir uygulama gibi 6 saniyelik kısa videolara izin veriyor. Kullanıcı 6 saniyede üretkenliğini kullanarak bir video paylaşabiliyor.

YouTube Shorts

YouTube Shorts, henüz test aşamasında olan ve TikTok’a rakip olacak bir kısa video paylaşım platformu. YouTube’un geliştirme aşamasında bulunan bu platformu ile birlikte gelecekte YouTube’da TikTok benzeri videolar yaygınlaşacak gibi duruyor.