Motivasyon sağlayan girişimci sözleri

Motivasyon sağlayan girişimci sözleri

Sosyal medya platformunda sayfa işletirken motivasyonun en iyi şekilde olması gerekir. Bunun için motivasyon sağlayan girişimci sözleri bulunuyor.

Motivasyonu yerinde olan bir kişi hem işini en iyi şekilde yapar hem de o sayfanın hızlı bir şekilde büyümesine katkıda bulunur. Örneğin Instagram sayfası olan bir kişi o sayfa için Instagram takipçi ve beğeni hizmeti alıyor. Sonrasında motivasyonlu bir şekilde kaliteli bir paylaşım yapıyor. Bu durum sayfanın verimliliği ve hızlı bir şekilde gelişmesi açısından önemli bir olay olmakta.

Motivasyon sağlayan girişimci sözleri

Elon Musk, iş yapmayı kek yapmaya benzetiyor. Kullanıcı tüm malzemeleri doğru oranda koyar ise o kek tam kıvamında olur. Yani kısacası sosyal medya sayfası yönetirken sayfanın paylaşımları kullanıcıyı etkileyecek şekilde olursa, konsept düzgün olursa, yapılan paylaşımın konusu ile tasarımı uyumlu olursa o sayfanın tutma ihtimali daha çok yükselir.

Sergey Brin’in bir sözüne göre başarılı olmak için çok hata yapmak gerekiyor. Yani bir işte başarının katlanarak artması için hatalardan ders almak, o hatayı bir daha yapmamak gerekir. İnsan, hata yaparak kendini geliştirir ve daha çok tecrübe kazanır. Eğer ki kullanıcı sosyal medya hesabı açtıktan sonra bazı hatalar yapıyor ise bir dahaki sefere bu konuda daha dikkatli olur, çaba sarf eder.

Estee Lauder, bir sözünde başarı hayali kurmak yerine başarı için çalıştığını açıklıyor. Bazı insanlar bir sosyal medya hesabı kurarken bu işi yapmaya üşeniyor ve sayfa açmaya yanaşmıyor ama bu iş ile ilgili güzel hayaller kuruyor. Hayal kurmak yerine o işi başarmak için denemeler yapmak, bu şansı denemek gerekiyor. Bu konuda bir deneyim yaşamak kişiyi geliştirdiği gibi onun daha çok beceri, daha çok tecrübe kazanmasına olanak tanıyor.

Girişimci Jim Rohn’un çok önemli bir sözü bulunuyor. Üniversite eğitimi alan bir kişinin kendi geçimini sağlayacak kadar kazanç elde edebileceğini söyleyen Jim, kendini daha fazla eğiterek servete sahip olacağını açıklıyor. Yani okulda alınan eğitimle yetinmemek, daha fazlasını öğrenmek gerekiyor.