Instagram'da Gerçek Takipçi Nasıl Kasılır?

Instagram'da Gerçek Takipçi Nasıl Kasılır?

İnstagram kullanan kişilerin çoğunluğu takipçi sayısının yüksek olmasını ister. Çünkü yüksek takipçi sayısına sahip olan profiller diğer kullanıcılar tarafından daha çok ilgi görmektedir. Ayrıca firma sahibi olan kişiler de ürünlerini tanıtmak amacıyla takipçi sayısı yüksek olan hesaplara ürünler göndererek kendi markasının reklamının yapılmasını sağlar. Instagram üzerinden maddi kazanç elde eden milyonlarca hesap olduğunu sizlerde bilmiyorsunuz. Bu para kazanma yöntemi hesaptan hesaba göre değişiklik gösterebilir. Mesela bir hesap şarkı söyleyerek, diğeri video çekerek, başkası kaliteli fotoğraflar paylaşarak, bilgi verilerek ve güzel, komik sözler paylaşarak kazanç sağlayan çok kişi vardır. Hastag Kullanımı, Düzenli Paylaşımlar yaparak,  Etkileyici Filtreler, aktif bir şekilde yorum ve  beğeni yaparak takipçi kazanabilirsiniz. Peki Instagram’da takipçi sayımızı nasıl yükseltebiliriz gelin bir göz atalım..

Instagram’da Takipçi Nasıl Kasılır?

Öncelikle profil fotoğrafını dikkatli seçin. Kullanıcılar Instagram’da bir hesabı takip etmeden önce mutlaka profil fotoğrafına bakarlar. Kendi şahsi hesabınız ise güzel bir profil belirleyebilirsiniz, e-ticaret sitesi için ve bir marka için olan bir hesap ise de o markayı çekici hale getirecek ve herkesin ilgisini çekip, odak noktası olacak bir profil fotoğrafı seçmeniz takipçi sayınızın yükselmesinde büyük katkı sağlayacaktır. Paylaşılan içerikler, hesabınızda gönderi olarak paylaştığınız fotoğraf, video vs. Gibi içeriklerde herkesin ilgisini çekecek, kaliteli paylaşım olmasına özen gösterilmelidir. Attığınız fotoğrafın çözünürlüğünün yüksek olması takipçi sayınızda artışa yol açabilir. Aynı şekilde kullanılan efektlerin kaliteli olması çok çok önem arz etmektedir. Her attığınız gönderi bir öncekine benzemeyecek şekilde farklı olmalıdır.

Hangi aralıklarla paylaşım yapılacağı, takipçiler için çok önemlidir. Aktif bir paylaşım yapan hesap daha çok odak noktası haline gelerek kullanıcıların da takip etme isteğini arttırır. Devamlılık olmayan hiçbir gönderi sonuca ulaşmaz. Kafanıza göre bir hafta atıp, bir hafta atmamazlık yapamazsınız. Diyelim ki, günlük 2- 3 adet paylaşım yapacaksınız, bunu bir anda değil de aralıklar ile paylaşırsanız daha verimli bir çalışma olur. Yapacağınız çekilişler ile takipçi sayınızda müthiş bir artış olacağının garantisi var. Yapacağınız çekilişler de şartlarınız, kullanıcılar tarafından harfiyen yerine getirileceği için, takipçi sayınızın artmasında büyük önem taşır. Sürpriz hediyeler sunacağınız takipçilerinizle yarışmalar yaparak onların da aktif olmasını ve size karşı bir sempatilerinin oluşmasını sağlayın.