İnstagramda çok sayıda takipçiye sahip olmak ne işe yarar?

İnstagramda çok sayıda takipçiye sahip olmak ne işe yarar?

Çok sayıda takipçiye sahip olmak, daha fazla insanla etkileşim kurma ve hesap ve gönderileri hakkında geri bildirim alma fırsatı anlamına gelir. Bu, her zamankinden daha fazla fırsat yaratır. Sonuçta sosyal medyada hesap sahibi olmanın amacı diğer insanlarla sosyal bir şekilde etkileşim kurmaktır.

Daha Fazla Takipçi Daha Fazla Erişim Demektir

Elbette ücretli medya çözümleri var, ancak yine de herhangi bir zaman harcamak zorunda kalmadan izleyicilerinizin büyük bir kısmına ulaşabilir ve onlarla etkileşim kurabilirsiniz. Bu nedenle, sahip olduğunuz takipçi sayısı arttıkça, içeriğinizi görme ve onunla etkileşimde bulunma olasılıkları da artar.

 

Dönüm noktası anı demektir!

Somut bir fayda sağlar. 10.000 takipçiniz olduğunda Instagram, hızlıca yukarı kaydır özelliğiyle insanları Hikayeler aracılığıyla web sitenize çekmenizi kolaylaştıracaktır. Instagram'dan diğer web sitelerinize doğrudan bir bağlantı almanın tek yolu yukarı kaydırmaktır.

Instagram size ödeme yapabilir mi?


Evet kesinlikle. Instagram'da aşağıdaki şekillerde ödeme alabilirsiniz:

Hedef kitlenizin önüne çıkmak isteyen markalar için sponsorlu gönderiler oluşturmak. Ortak olmak ve diğer markaların ürünlerini satan bir komisyon yapmak.

Bir hayran sayfası Instagram'da para kazanabilir mi?


Instagram sayfamdan karlı olmaya gelince yapabilecek birkaç şey var. Yapabilecek ilk şey, doğrudan insanlara gönderileri ve hikayeleri satmak. Karlarını veya markalarını gönderiye koymayı seçebilirler ve başlığa, takipçilerimi kendi sayfalarına veya web sitelerine yönlendirebilirler.

 

Peki herkesi Instagram'a çeken nedir?

Başlangıç olarak, en etkileşimli sosyal medya platformlarından biridir ve dijital medyayla ilgili her şeyi olduğu için öne çıkar. Diğer benzer platformlardan farklı olarak Instagram, insanlarla iletişim kurmak ve etkileşim kurmak için resimlerin ve videoların gücünü kullanıyor. Bu açıkçası işe yarıyor, çünkü başlangıçtan sonra Instagram üyelikte, iş profillerinde ve yeni işletmelerde istikrarlı bir artış kazanıyor. Ve bunun arkasında da bilim var; insan zihni, fotoğraflar gibi görsel imgeleri nesir benzeri yazı veya metinlerden daha iyi tutar. Bunlar onu popüler yapan Instagram özellikleridir: