Instagram'da Başkasının Hikayesi İndirilebilir mi?

Instagram'da Başkasının Hikayesi İndirilebilir mi?

Günümüzde büyük bir kesim tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanım alanı bulan sosyal medya, en basit ifade ile internet kullanıcılarının birbirleri ile çevrimiçi olacak şekilde iletişim kurmalarına olanak tanıyan, içerik paylaşımı ve kişisel yorumlar gibi aktivitelere dayalı olarak çalışan ağ siteleridir. Birbirinden farklı sosyal medya hesapları olmakla birlikte Instagram sosyal medya hesapları arasında belki de en çok kullanılan popüler bir ağdır.

Dünya genelinde sahip olduğu üyelikler ile oldukça büyük bir kesime hitap eden Instagram, tüm kullanıcılarına gönderi, Reels videosu ve hikaye paylaşma ve bu yönde paylaşılan iletileri görme, beğenme ve bu iletilere yorum yapma gibi imkanlar tanır. Hitap ettiği kesimin büyüklüğü paralelinde milyonlara ulaşan Instagram ile birçok kullanıcı, Instagram’da başkasının hikayesi indirilebilir mi sorusunun cevabını merak eder.

Popüler bir sosyal iletişim ağına sahip olan Instagram, bu platform üzerinde paylaşılan hikayeleri hem hikayeyi paylaşan kullanıcılar tarafından hem de diğer kullanıcılar tarafından indirilebilir olmasını mümkün kılar. Instagram hikayelerinin telefona yüklenmesi işlemi, genel olarak ekran görüntüsü alınarak yapılır. Fakat ekran görüntüsü olarak alınan hikaye yüklemeleri video veya sesli hikayelerde etkin olmaz.

Instagram'da Başkasının Hikayesi Nasıl İndirilir?

Sosyal medya platformları arasında tüm dikkatleri üzerine çeken Instagram, tüm kullanıcılarının aktif ve yoğun bir şekilde kullanmış olduğu sosyal bir ağdır. Bu hesaplar üzerinden birçok kullanıcı tarafından paylaşılan farklı hikayeler, zengin içeriklerin oluşmasına müsait bir ortam sağlar. Paylaşılan hikayeler ile izleyenleri cep eden paylaşımlar, akıllara Instagram’da başkasının hikayesi nasıl indirilir sorusunu getirir. Büyük bir beğeni toplayan hikayeler Instagram’da şu şekilde indirilir:

  • İlk olarak indirilmek istenilen hikaye Instagram’da bulunur.
  • Hikaye üzerinde ağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklanır.
  • Hikaye bağlantısı kopyalanır.
  • Kopyalanan hikaye bağlantısı Story Staver uygulamasında yer alan arama kısmına yapıştırılarak arama yapılır.
  • Sonrasında ise hikayenin yüklenmesi beklenir.
  • Son aşamada ise indir butonuna tıklanarak hikaye cihaza kaydedilmiş olunur.

 

Bu denli kolay bir işlem ile bir başkasına ait olan Instagram hikayesi aynı kolaylıkla indirilmiş olunur. Bu sayede başka bir kullanıcı aynı hikayeyi kendi sosyal medya hesabında paylaşabilme imkanına sahip olur ve böylelikle hikayenin erişim sağladığı kitle sayısı daha da artmış olur.

 

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan herhangi bir gönderi türünü beğenmek, bu gönderiye yorum yapmak, gönderi sahibini takip etmek ve buna benzer farklı işlemleri yapabilmek için evvele o sosyal medya hesabı üzerinden kişisel bir sosyal medya hesabına sahip olmak gerekir. Bu anlamda her kullanıcı Instagram hesabı nasıl açılır sorusunu kendisine sormadan rahat edemez. Tüm kullanıcılarına Instagram hesabı açma konusunda oldukça pratik bir çözüm sunan Instagram, bu yönde bir arayış içinde olan tüm kullanıcılarının işini kolaylaştırır. Bu anlamda akıllı telefon üzerinden sosyal medya platformunda yeni hesap açmak isteyen kullanıcıların ilk olarak Instagram mobil uygulamasını açması gerekir. Açılış ekranında beliren kaydol simgesine dokunulur. Açılan ekranda kullanıcıya ait olan e-posta adresi ve telefon numarası gibi bilgiler doğru bir şekilde girilir.

 

Sonraki aşamada kullanıcıya özgü olacak şekilde kullanıcı adı ve yüksek güvenlikli bir şifre belirlenir. Bir sonraki aşamada kullanıcıya ait olan doğum tarihi bilgileri gün, ay ve yıl olarak girilir ve kullanıcıya gönderilen onay kodu tuşlanarak ileri butonuna tıklanır. Bu aşamalar belli bir sıra ile takip edilerek gerekli tüm bilgiler doğru bir şekilde girilir ve böyle Instagram hesabı açılmış olunur.