Instagram uygulamasının özellikleri

Instagram uygulamasının özellikleri

Instagram uygulamasının özellikleri platformda takipçi sayısını arttıran ve daha profesyonel hizmet vermek isteyen kullanıcılar için tercih ediliyor.

Bu özellikleri öğrenerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamak isteyen sayfa sahipleri, hem takipçilerine daha kaliteli bir hizmet sunacak hem de platformu daha iyi kullanarak en iyi şekilde faydalanmış olacak. Instagram uygulaması ile ilgili bilinmesi gereken pek çok detay yer alıyor.

Instagram uygulamasının özellikleri

Milyarlarca aktif kullanıcıya sahip olan Instagram, genel olarak fotoğraf ve video paylaşımı yapmak üzerine kurulu bir platform. Kullanıcılar platformda gezerek diğer kullanıcıların paylaşımlarını inceleyebiliyor, kendi paylaşımlarını yapabiliyor. Platformun son zamanlarda ortaya çıkan özelliği Reels olarak biliniyor. Reels özelliği, TikTok videosu gibi videoların paylaşılmasına olanak tanıyor. Arka planda müzik yer alan videolar ile birlikte kullanıcılar efekt ekleyebiliyor, bu videoyu şekillendirebiliyor.

Hikayeler özelliği Instagram’ın sıkça tercih edilen özelliklerinden birisi olmakta. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar 24 saat boyunca görülecek bir medya içeriğini buraya ekleyerek üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabiliyor. Bu düzenlemeler arasında yazı ekleme, GIF ekleme, emoji ekleme ve müzik ekleme gibi detaylar olmakta.

Instagram’ın özellikle sayfa sahipleri tarafından sevilen özellikleri arasında istatistikler yer alıyor. Takipçi hizmeti alan veya bu gibi hizmetlerden faydalanan kullanıcılar bu hizmetler sonrasında nasıl bir etkileşim artışı yaşadığını merak edebilir ve bu verileri inceleyebilir. İstatistikler sayesinde bir sayfanın ne kadar büyüdüğü görülebiliyor.

Instagram’ın en çok tercih edilen özellikleri arasında DM yani Direct Message özelliği de yer almakta. Bu özellik ile birlikte kullanıcı bir kullanıcıya mesaj göndererek o kullanıcı ile birlikte karşılıklı bir mesajlaşma işlemine girebiliyor. Mesajlaşma sisteminin özellikleri arasında bir mesaja ifade ekleme, mesajı tüm kullanıcılardan silme, mesajın paylaşım zamanını inceleme gibi detaylar yer alıyor.

Instagram bilinmesi gereken pek çok özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Instagram’da yer alan bir diğer özellik IGTV olarak biliniyor. Bu özellik olmadan önce kullanıcılar 1 dakikadan uzun videolar paylaşamıyordu. Bu özellik ile birlikte YouTube’a rakip olan Instagram IGTV sistemi sayesinde 1 dakikadan daha uzun videoların paylaşılmasına imkan tanıdı.