Instagram TV video ekleme özelliği

Instagram TV video ekleme özelliği

Instagram TV video ekleme özelliği pek çok kullanıcının merak ettiği bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Aslına bakarsak kullanımı oldukça kolay.

Instagram TV veya bir diğer adıyla IGTV, kullanıcıların video eklemesini sağlayan bir sistem sunuyor. Kullanıcılar hem video ekleyebiliyor hem de buradaki videoları izleyebiliyor. Şimdi bazı kullanıcılar diyecek ki zaten video ekleme özelliği vardı. Şunu belirtmekte fayda var ki Instagram’da video eklerken en fazla 60 saniyeye kadar video yüklenebiliyordu. IGTV ile bu sınır kalktı. Türk takipçi satın al paketinden yararlananların bu özellik hakkında bilmesi gerekenleri sizler için bu konuda derledik.

Instagram TV video ekleme özelliğini kullanmak

Instagram TV, 60 saniyeden daha uzun videoların yüklendiği özel bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcıların bu platform hakkında bilmesi gerektiği şeylerden birisi platformun YouTube’a rakip olması. Gelecekte reklamlardan para kazanma özelliğini de duyurması beklenen bu platformun bu konuda da çalışma yaptığı biliniyor. Bu da IGTV’nin YouTube’a karşı büyük bir rakip olmasını sağlayacak bir hamle. Kullanıcı ister organik takipçi satın al hizmetini kullansın ister farklı hizmetlerden yararlansın IGTV kullanarak kendi sayfasını daha güçlü hale getirebiliyor.

IGTV kullanmak isteyen bir kullanıcı siter akış üzerinden ister keşfetten yeni videolara ulaşabilir. Bunun yanı sıra IGTV için hazırlanan özel platforma giriş yaparak buradan tüm videoları inceleyebilir. Instagram TV video ekleme özelliğini deneyimlemek isteyen bir kişinin yapması gerektiği şeylerden birisi video yüklemek olacak. Aslına bakarsak 60 saniyeden uzun video yüklemek gönderi oluşturmak kadar basit bir işlem. Normalde çoklu video ve fotoğraf eklendiğinde en fazla 60 saniyeye kadar video eklenebiliyor.

Eğer kullanıcı aynı şekilde 60 saniyeden uzun bir video eklemeye çalışırsa bu durumda bir uyarı ile karşılaşacak ve bu videonun IGTV sistemi üzerinden yüklenmesi gerektiği belirtilecek. Video Instagram TV üzerinden yüklenirken kullanıcı hemen bir açıklama yapıp etiketler ekleyebilecek. Sonrasında videoyu herkes için yayınlayıp izlenebilir hale getirebiliyor. Bu işlem Instagram bayan takipçi satın al hizmetinden yararlanan kullanıcılar için oldukça faydalı olmakta.