Instagram topluluk kuralları

Instagram topluluk kuralları

Instagram topluluk kuralları sıkça duyulan fakat içeriğinin ne olduğu tam olarak bilinmeyen bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

Düşmeyen takipçi satın al hizmetinden yararlanan bir kişi de olsa herhangi bir hizmetten yararlanan bir kullanıcı da olsa topluluk kurallarına uyarak Instagram uygulamasındaki düzeni korumalı. Şunu söylememiz gerekiyor ki bu kurallar Instagram ortamını düzenlemek ve daha güzel bir ortam oluşturmak için bulunuyor. Topluluk kurallarını bilen fakat içeriğinin ne olduğunu bilmeyen pek çok kullanıcı var. Peki topluluk kurallarında neler yazıyor? Gelin hep beraber öğrenelim.

Instagram için topluluk kuralları

Öncelikli olarak Instagram, uzun uzun okumaya zamanı olmayanlar için kısa bir topluluk kuralı özeti geçiyor. Bu özete göre dikkat çeken kurallardan birisi kullanıcıların yalnızca kendi fotoğraf ve videosunu paylaşabileceği. Bazı kullanıcılar bilmiyor olabilir fakat başkasının fotoğrafını paylaşmak telif hakkı ihlali olabilir. Örneğin bir kullanıcı arkadaşının fotoğrafını paylaşırken sorun yaşamayabilir. Bunun sebebi arkadaşının bunu önemsememesi fakat eğer arkadaşı onu özel hayatın gizliliği konusunda şikayet ederse bu durum telif hakkı ihlaline girer ve ceza almaya sebep olabilir. Bundan dolayı bir kişinin yer aldığı içeriği veya başkasının fotoğrafını veya videosunu paylaşırken izin almak gerekiyor. Türk takipçi satın al hizmetini kullanan pek çok kişi bunu biliyor olmalı.

Instagram topluluk kurallarının özetinde yer alan bir diğer madde spam yapmamak olmakta. Kullanıcı eğer sürekli aynı gönderiyi paylaşırsa veya kısa sürede çok içerik atarsa bu durum spam olarak algılanıyor ve Instagram algoritması kullanıcının hesabını kısa süreliğine askıya alıyor. Yani kullanıcı herhangi bir paylaşım yapamıyor veya bazı özellikleri kullanamıyor, hesabı kısıtlanıyor.

Instagram’da güvenilir takipçi satın al hizmetini kullanıp sayfasını büyüten bir kullanıcı veya diğer her türlü kişilerin yapması gereken bir diğer kural saygı çerçevesinde diğer insanlarla sohbet etmek ve yorumlara katılmak. Instagram, siber zorbalığa karşı savaşıyor ve bunun önüne geçmek için yapay zekasını zaman zaman geliştiriyor. Uygulamayı kullanırken bazı yorumların görünmemesinin sebebi spam, siber zorbalık ve bunun gibi gereksiz yorumların önlenmesi olmakta.