Instagram Takipçi Satın Almak Hesabıma Zarar Verir Mi?

Instagram Takipçi Satın Almak Hesabıma Zarar Verir Mi?

Instagram hesabını büyütmek isteyenler kullanıcılar, Instagram takipçi satın al hizmeti sağlayan firmalar aracılığıyla bu hedeflerine ulaşabiliyor. Instagram’ın rekabet koşulları yoğun olduğu için takipçi satın almadan yola devam etmek pek kolay olmayacaktır. Bu durumda akıllara şu soru gelecektir: Instagram’dan takipçi satın almak güvenilir mi?

Instagram’dan Takipçi Satın Almak Güvenilir Mi?

Instagram, belli algoritmalara sahiptir. Bu algoritmalar kullanılarak Instagram’daki hesaplar incelenir. İnceleme yapılmasının nedeni ise kullanıma uygun olmayan işlemlerin yapılıp yapılmadığı kontrol etmek, Instagram yönergelerini ihlal eden hesapları tespit edebilmek ve spam hesapların önüne geçebilmektir.

Instagram’ın önem verdiği detaylardan biri de organik yani doğal etkileşimdir. Hatta hesapların büyüyüp gelişebilmesi ne kadar doğal etkileşime sahip olduklarıyla doğrudan alakalıdır.

Yukarıda belirttiğimiz iki koşula uygun yapıya sahip takipçi alma platformlarını tercih ettiğinizde, Instagram hesabınızın bu işlemden zarar görmesi pek olası değildir. Takipçi satın almak güvenilir mi diye düşünürken, takipçiyi hangi firmadan aldığınızın cevabı önem kazanacaktır. Bu nedenle güvenilir, profesyonel ve kurumsal firmalarla çalışmanızı önermekteyiz. Gunaydinmedia.com, bu alanda hizmet sağlayan en güvenilir firmalar arasındadır.

Instagram’dan Takipçi Satın Alırsam Hesabım Ban Yer Mi?

Organik ve gerçek takipçi satın aldığınızda Instagram hesabınız ban yemez veya kapatılmaz. Ancak bot takipçilerin alım miktarını aşırıya kaçırdığınızda bu durum sizin için iyi olmayabilir. Shadow ban yiyerek takipçi sayınız düşerken, gönderi etkileşimleriniz sınırlandırılabilir. Bu yüzden ucuz takipçi satın al işlemlerini gerçekleştirirken, aldığınız takipçilerin doğal ve gerçek kişilerden oluştuğuna emin olmalısınız. Instagram’ın radarına giren bir hesabın eski günlerine ulaşması kolay olmayacaktır.

Instagram’dan Takipçi Satın Almak Yasal Mı?

Kullanıcılar açısından Instagram’dan takipçi satın almanın herhangi bir sakıncası yoktur. Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca bir kısıtlama söz konusu değildir. Ayrıca bu hizmeti sağlayan yüzlerce firma bulunmaktadır.

Firmalar açısından düşünüldüğünde ise Instagram hizmeti sağlayan işletmelerin fatura kesme, kdv ödeme, muhtasar beyan etme, vergi ödeme gibi yasal zorunlulukları vardır. Bu işlemlerden kaçınanlar illegal statüdedir. Piyasadaki güvenilir hizmet sağlayıcıları tercih edebilir, işin yasal boyutunu düşünmenize gerek kalmadan telafili takipçi satın al gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.