Instagram Takipçi Hilesi Hesaba Zarar Verir mi?

Instagram Takipçi Hilesi Hesaba Zarar Verir mi?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte Türkiye’nin ve dünyanın pek çok noktasında yaygın olarak sosyal medya kullanımları revaçtadır. Sosyal medya araçları arasında en çok kullanılan ve tercih edilen araçlardan bir tanesi Instagram’dır. Bu platformda gelişmek isteyenlerin başvurduğu yollardan biri Instagram takipçi hilesi olarak karşımıza çıkar.

Instagram platformu, düzenli olarak geliştirmiş olduğu güncellemeler neticesinde her geçen gün takipçi sayısını ikiye katlar. Platform içerisinde aile, iş arkadaşları gibi dünyanın bir ucunda olan tanıdıklarınız ile görüşme fırsatınız bulunur. Görüntülü görüşme, mesajlaşma, video resim paylaşımları ve sesli arama gibi kullanıcılarına pek çok özellik sunar. Aynı zamanda hikaye alternatifleri ile anlık olarak gün içerisinde neler yaptığınızı ya da sevdiklerinizin neler yaptığını kolaylıkla görebilirsiniz.

Instagram platformunun bu denli yoğun kullanımı sonucunda takipçi sayısını artırmak isteyen birçok kullanıcı mevcuttur. İzleme, tıklanma ve link gelir elde etmek amacı ile takipçi sayılarını artırmak isteyen kişiler, takipçi hilesi yaparak takipçilerini çoğaltmaktadır. Son dönemlerde oldukça yaygın olarak kullanılan takipçi hilesi, kişilere çeşitli zararlar verebilir.

Instagram şirketi, yapmış olduğu araştırmalar neticesinde illegal yol ile takipçi sayılarını artıran kullanıcılar için sert tedbirler alma kararı verdi. Hesapta aynı anda birden fazla hareket algılandığı anda parola talep edilme sistemine geçildi. Sahte takipçi dışında; sahte beğeni ve sahte yorum özelliğini kullanan kişilerde tespit edilerek bu yapılan beğeni ve yorumlar silinir. Alınan bu kararlar doğrultusunda Instagram’ı influencer olma amacıyla kullanan kişiler yapmış olduğu sahte takipçi hilesi ile takipçi sayısının daha fazla azalmasına neden olabilir.

Instagram Takipçi Nasıl Artırılır?

Instagram yoğun olarak kullanılan bir platform olmasından dolayı pek çok kitleye hitap eden influencer hesapları da mevcuttur. İnfluencer hesapları aylık olarak hem takipçi sayısına hem de paylaşmış olduğu linklerin tıklanma, satın alma verilerine göre belirli ücret kazanırlar. Bu nedenle hem influencer olmak hem de farklı kitlelere hitap etmek isteyen kişilerin en çok araştırdığı hususlardan bir tanesi Instagram’da nasıl takipçi artırılacağı konusudur. Instagram’da takipçi artırmak için izleyebileceğiniz yollar şu şekildedir;

  • Öncelik olarak kendinize ait bir profil oluşturmanız gerekir. Bu profilinizin genel amacının mutlaka belirlenmesi şarttır.
  • Sayfanızda paylaşacağınız içerikler için strateji oluşturun.
  • Profilinizi paylaşmış olduğunuz gönderiler ile maksimum verime ve etkileşime uygun hale getirin.
  • Profilinize benzer içerikler paylaşan profillerden daha farklı fotoğraflar eklemeye özen gösterin.
  • Paylaşılan fotoğrafların altına etkileyici yazılar eklemeniz takipçi sayınızın artmasında önemli rol oynar.
  • Instagram’da etkileşim alabilmek için en önemli aşamalardan bir tanesi fotoğrafların altına hashtag eklenmesidir. Fotoğrafınız ile uygun olan hashtag ekleyerek takipçi sayınızı yükseltebilirsiniz.
  • Instagram’da çekiliş yapmak daha fazla kullanıcıya ulaşmanın en önemli yoludur. Sizler de belirli aralıklar ile çekiliş yapabilirsiniz.
  • Paylaşmış olduğunuz fotoğrafların günlük ve haftalık olarak analizlerini yapmanız profilinizi geliştirmede sizlere olumlu yönde etki eder.
  • Profiliniz ile benzer kullanıcılar ile çapraz tanıtım profilinizin tanınmasında önemlidir.

Instagram Beğeni Artırma Nasıl Olur?

Instagram beğeni artırmak, profilinizin tanınmasında ve takipçilerinizin artmasına olanak sağlar. Instagram’da beğeni artırmak için uygulanacak adımlar şu şekildedir;

Profiliniz ile uyumlu temaya bağlı kalmak stratejik olarak profilin gelişmesine ve beğenilerin artmasına yardımcı olur.

Farklı ve dikkat çekici paylaşımlar, yüksek kalitede çekilmiş fotoğraflar ve fotoğrafların altında yazılan yazılar beğenilerin artmasını sağlar. Aynı zamanda sürekli olarak benzer fotoğraflar çekilmekten kaçınmanız tavsiye edilir.

Paylaşımlarınızı zamanlamanız, çekmiş olduğunuz fotoğrafların hepsini aynı anda tüketmemenizi sağlar. Günün belirli zamanlarında paylaşımlar yaparak beğeni sayınızı artırabilirsiniz.

Fotoğrafların altına hashtag ekleyin.

Düzenli olarak Instagram sayfanız ile ilgilenerek hem takipçi hem de beğeni sayınızı artırabilirsiniz.