Instagram takip sınırı ne kadar?

Instagram takip sınırı ne kadar?

Sosyal medya devi Instagram uygulamasında bilinmesi gereken bir diğer konu takip sınırı ve bunun gibi çeşitli limitler olmakta.

Instagram, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi. Bu uygulamada spam gibi pek çok konuya karşı önlem alınması gerekiyor. Çünkü uygulamada milyarlarca aktif kullanıcı bulunuyor. Bu kullanıcılardan bazıları spam yaparak veya uygulamanın sınırlarını aşarak işlem yapmak istiyor olabilir. Bu durum Instagram’ın sunucularını etkilediği için platformda bazı sınırlar yer alıyor. Bu sınırlar sayesinde kullanıcılar uygulamadan en iyi şekilde yararlanabiliyor.

Instagram takip sınırı kaç olarak yer alıyor?

Instagram takip etme veya takipçi limiti merak edilen konulardan birisi. Platformda bir kullanıcının takipçi sayısı sınırsız olarak belirlenmiş durumda. Yani bu konuda herhangi bir sınır bulunmuyor. Kullanıcı 100.000 de olabilir, 1.000.000 takipçiye de sahip olabilir. Instagram takipçi sınırının yanı sıra platformda takip etme limiti yer almakta. Instagram’da bir kullanıcı en fazla 7.500 kişiyi takip edebiliyor. Yani eğer kullanıcının takip ettiği 7.500 kişi var ise daha fazlasını takip edemiyor. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki platformda hızlı bir şekilde takip yapmak veya takipten çıkmak spam sayıldığı için bir süreliğine bu özelliğin kısıtlanmasına sebep olur.

Diğer Instagram sınırları

Instagram’da bulunan sınırlardan birisi etiket sınırı olmakta. Bir kullanıcı bir konuya en fazla 30 etiket ekleyebilir. Gönderide yer alan her bir etiket o etiketlerin içerisinde görülmeye imkan tanır. Hikayede ise etiket sınırı 1 olarak belirlenmiş durumda. Yani en fazla 1 etiket eklenmesi mümkün.

Instagram’ın merak edilen sınırlarından birisi de içerik paylaşma sınırı olmakta. Instagram’da bir kullanıcı en fazla 10 fotoğraf veya video paylaşabilir. Ayrıca her bir videonun en fazla 1 dakika olması gerekiyor. 1 dakikadan uzun videolar için IGTV bulunuyor.

Instagram’da müzik paylaşma limiti de yer alıyor. Kullanıcılar Instagram hikayeler özelliğinde yer alan müzik sistemini kullanırken paylaştığı bir müziğin en fazla 15 saniyesini ekleyebiliyor. İsterse bu süreyi kısaltabiliyor.