İnstagram Takip Engeli

İnstagram Takip Engeli

İnstagram takip engeli pek çok hesap sahibinin karşılaştığı bir durumdur. Spam olarak bilinen fotoğrafların ve uygunsuz içeriklerin engellenmesi için yapılan bu uygulama uzun süreli olmakla birlikte kısa süreli de olabiliyor.

Genel olarak 24 ile 48 saat sonra kullanıcıların tekrardan hesaplarını aktif olarak kullanabilmeleri de mümkündür. Bu hesaplar açıldıktan sonra ise belirli bir süre gözlem altında olmaya devam edecektir.

Takip Engeli Hangi Durumlarda Oluşur?

İnstagram takip engeli, bir kullanıcının ister güvenilir takipçi satın al ile takipçi sayısını arttırması isterse de kendi takipçileri sayesinde belli bir kitleye ulaşmış olması fark etmeksizin uygulanabilir.

İnstagram üzerinde çok sayıda spam olmasından dolayı site takip engeli koyarak hesap sahibine bir çeşit uyarı verir. Kullanıcının devamlı şekilde bu spam fotolarını yayınlaması ise zaman içinde hesabın tamamen kapatılmasına neden olabilir. Bu anlamda Instagram’da yayınlanan fotoğrafların belli bir çerçevede yapılması takip eli oluşmasını da engelleyecektir.

İnstagram Takip Engelinin Nedenleri

İnstagram takip engeli genellikle uygunsuz ya da sosyal platformlarda yayınlanmaması gereken fotoğraflar nedeniyle yapılır. Bu durumda kişinin aktif olması, takipçi sayısının ve beğeni sayısının fazla olması bir kriter değildir.

Kimi zaman kullanıcıların aldığı organik takipçi satın al uygulaması sonucunda takipçi sayısının artması takip engeli yapılmayacağının düşünülmesine neden olur. Ancak uygunsuz bir içerik maalesef ki sayısı gözetmeksizin her hesaba yapılabilir.

Takip Engelinin Kalkması

Takip engelinin kalkması hesap sahibinin elinde olan bir durum değildir. Takip engeli olan bir sayfa, İnstagram tarafından otomatik olarak kaldırılır. Bunun için bir ya da iki gün gereklidir. Sonrasında sistem tarafından açılır. Ancak hesap sahibinin tekrar spam içerik göndermesi hem takipçi sayısını azaltacak hem de İnstagram tarafından gözlem altında olmasına devem ettirecektir.

Bu durumda düşmeyen takipçi satın al uygulaması ile tekrar takipçi sayısını arttırmak mümkündür. Böylece takip engeli nedeniyle zedelenen imaj tekrar toparlanabilecektir.

Bunun yanı sıra fenomen olan kişilerin her içeriğe dikkat etmesi, spam göndermemesi ve içeriklerinde İnstagram kurallarına aykırı fotoğraflar yayınlamaması da oldukça önem kazandıracaktır.