İnstagram Shadow Ban Nasıl Kaldırılır?

İnstagram Shadow Ban Nasıl Kaldırılır?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok kişi sosyal medyaları aktif bir şekilde kullanarak kendi kişisel hesaplarını ya da herhangi bir firmaya veya da kuruma ait kişisel sosyal medya hesaplarını yönetebilir. Shadow ban üyelik sistemi ile çalışan bir uygulama olduğu için sosyal medya platformunda instagram adı altında bazı özelliklerin erişiminin kısıtlanması olarak bilinir. Gencinden yaşlısına birçok kişinin kullandığı sosyal medya ağlarında kişilerin gizlilik politikası ve gizlilik hayatı göz önünde bulundurarak kullanıcıların kendi sosyal medya ağlarını oluşturulması sağlanır.

Bazı durumlarda kişiler sosyal medya alanındaki takipçi sayılarını yükseltmek için organik takipçi satın al hizmetini kullanır. Bu hizmet ile birlikte Instagram’da takipçi sayılarının artışı güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir. İnstagram, kişisel olarak kullandığınız sosyal medya hesaplarınızın farklı amaçlar dışında kullanıldığını fark ettiği zaman, kişilere shadow ban uygular ve bu shadow ban kaldırılması için belirli adımların incelenmesi gerekir. Bu sorununun kaldırılması için;

  • İnstagram hesap tipi kontrolünün doğru bir şekilde yapılması

  • Gönderi hashtag kontrolünün yapılması

  • Kişilerin kendi profil bölümündeki hashtag kontrolü yapması

  • Kişilerin kendi sayfalarındaki takipçi kontrolü yapması,

  • Yorum ve beğeni kontrolü yapılması

  • En son olarak takip edilmesi gerekir.

Böylelikle bu sorun ortadan kalkar.

Shodaw Ban Sorunu Neden Kaynaklanır?

İnstagram platformlarını günümüzde birçok kişi aktif bir şekilde kullanarak video fotoğraf ve hikaye paylaşıp güncel durumları takip etmektedir. Özellikle de genç kesime hitap eden instagram sosyal medyasında güvenilir takipçi satın al uygulaması ile kişiler takipçi sayılarını arttırıp fenomen olabilirler. Fakat bazı durumda da kişiler şahsi profile uygun olmayan veyahut işletme profiline alakasız içerikler sunulması itibariyle shodaw ban sorunu ile karşılaşır.

İnstagram Hesap Tipi Kontrolü

Kişilerin bireysel veya kurumsal olarak kullandığı instagram profillerinde hesap tipinin kontrol edilmesi ile birlikte hesabı uygun içeriklerin paylaşması ve gönderilerin oluşturulması sağlanmalıdır. Hesap tipinizin kontrol edilmesi için paylaştığınız içerikleri uygun işletme hesabı ya da kişiler hesabınızı oluşturmanız gerekir. Bu konuda kişilerin kendi takipçi sayılarını arttırabilmesi için düşmeyen takipçi satın al sistemini kullanabilirler.