Instagram reklamları ve çalışma mantığı

Instagram reklamları ve çalışma mantığı

Instagram reklamları ve çalışma mantığı merak edilen bir diğer konu olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda bilinmesi gereken pek çok şey var.

Güvenilir takipçi satın al hizmetini kullanan bir kişi bu hizmetten en iyi şekilde faydalanmak için bazı araştırmalar yapar, Instagram hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ister. Yapılan araştırmalardan birisi de reklamların çalışma mantığı olarak karşımıza çıkıyor. Instagram’da gösterilen reklamlar hakkında kullanıcıların bilmesi gerekenleri bu konuda derledik.

Instagram reklamları ve çalışma mantığı

Instagram, günümüzün en büyük sosyal ağlarından birisi olmakta. Bu platformun gelir elde etmesi ve ayakta durabilmesi için bazı adımlar atması gerekiyor. Kullanıcılar, Instagram uygulamasını kullanırken para harcamıyor, özellikleri ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor. Bunun karşılığında ise reklamlar gösteriliyor ve Instagram ekibi bu şekilde para kazanıyor. Instagram eğer reklamlar olmasaydı gelir elde edemezdi ve kısa sürede batardı. Bundan dolayı insanlar düşmeyen takipçi satın al hizmetini kullanırken Instagram uygulamasına destek vermeyi de ihmal etmiyor.

Instagram uygulamasındaki reklam sisteminin daha kaliteli bir şekilde hizmet vermesi ve reklam verenlerin maliyetlerinin azaltılması için Instagram geliştirdiği yapay zekayı kullanıyor. Bu yapay zeka, kullanıcıyı analiz ediyor ve onun nelerden hoşlandığını tespit ediyor. Bu sayede kullanıcıya gösterilen reklamlar onun ilgisini çeken reklamlar oluyor. Bu teknoloji yalnızca Instagram’da gösterilen reklamlar için değil aynı zamanda Instagram gönderileri ve keşfet için de geçerli. Instagram’ın bu yöntemi kullanmasının sebebi kullanıcıyı daha fazla uygulama üzerinde tutmak.

Şimdi bu konu hakkında bir örnek verelim. Bir kullanıcı Instagram’a yeni kayıt olduğunda o kullanıcı ile ilgili herhangi bir ilgi alanı verisi bulunmaz. Kullanıcı gönderi beğendikçe, bir videoyu izledikçe veya profilleri keşfettikçe onun ilgi alanları oluşmaya başlar. Örneğin oyunlarla daha çok vakit geçiren bir kullanıcı oyun ağırlıklı reklamlar görür, aynı zamanda oyun içerikleri ile daha çok karşılaşır. Türk takipçi satın al hizmetini kullanan kullanıcılar bunu fark etmiş olmalı. Instagram ilgi alanlarına ayarlardan ulaşmak mümkün.