Instagram profesyonel hesaba geçiş

Instagram profesyonel hesaba geçiş

Instagram telafili takipçi satın al gibi pek çok hizmet paketinden yararlanan kullanıcı zaman zaman farklı soruları da merak edebiliyor.

Bu sorulardan birisi Instagram profesyonel hesaba geçiş olarak yer alıyor. Instagram’da profesyonel hesaba geçmek isteyen bir kişi hesabını daha iyi yönetmek isteyebilir, profesyonel hesabın ayrıcalıklarından yararlanmayı düşünebilir. Profesyonel hesaba geçiş yapmak oldukça kolay bir işlem. Her Instagram hesabı profesyonel hesaba geçebiliyor. Bu hesap türüne geçmek için herhangi bir kriter aranmıyor. Kullanıcıların yapacağı birkaç işlem otomatik bir şekilde bu hesaba sahip olmayı yarıyor.

Instagram uygulamasında profesyonel hesaba geçiş

Instagram’da hesap türü ikiye ayrılmakta. Bunlardan birisi kişisel hesap diğeri profesyonel hesap olarak yer alıyor. Kullanıcılar ister kişisel hesap kullanabiliyor ister profesyonel hesaba geçiş yapabiliyor. Profesyonel hesaba geçiş yapan bir kullanıcı o hesabın kategorisini belirleyerek ne ile ilgili olduğunu açıklayabiliyor. Bu, bir sayfanın kategorilendirilmesini ve buna göre kullanıcılara önerilmesini sağlıyor. Organik takipçi satın al hizmetinden yararlanan bir kullanıcı için de bu oldukça faydalı bir durum. Örneğin bir sayfa oyun odaklı açıldıysa oyunculara daha çok gösteriliyor. Bu da daha fazla takipçi elde etmenin bir yolu olmakta.

Instagram profesyonel hesabın bir diğer ayrıcalığı istatistikleri sunuyor olması. Kullanıcılar kişisel hesap üzerinde istatistiksel verilere ulaşamaz. Yani hangi gönderinin ne kadar erişim aldığını bilemez. Bu bilgilere ulaşmak için profesyonel hesaba geçiş yapmak gerekir.

Instagram profesyonel hesaba geçiş yapmak için yapılması gereken birkaç adım bulunuyor. Öncelikli olarak yapılması gereken Instagram uygulamasına giriş yapmak. Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra hesap profiline girmek gerekiyor. Türk takipçi satın al hizmeti kullanan bir kişi profilden ayarlara geçtikten sonra hesap menüsüne girmeli. Hesap menüsüne giriş yapan kullanıcı alt kısımda yer alan “Profesyonel Hesaba Geçiş Yap” bağlantısına basmalı.

Kullanıcı bu ekranda birkaç bilgi mesajı ile karşılaşıyor. Bilgi mesajlarını geçtikten sonra kullanıcının önüne kategori seçme alanı geliyor. Kişi hangi kategoride profesyonel hesap açmak istiyor ise o kategoriyi seçmeli. Bir sonraki aşamada ise işletme ve içerik üretici seçeneği sunulmakta. Kullanıcılar işletme hesabı açmak istiyorsa işletmeyi seçiyor. İçerik üreticiliği yapanlar ise içerik üretici seçeneğine basmalı.