Instagram koyu mod nasıl açılır?

Instagram koyu mod nasıl açılır?

Instagram koyu mod nasıl açılır? Pek çok kullanıcının en çok merak ettiği sorulardan birisi olan koyu modu açmak çok kolay.

Günümüzde sosyal medya platformlarının sıklıkla kullandığı koyu mod, sağlık açısından da oldukça önemli bir sistem. Gündüzleri parlak ekrana bakmak kullanıcıları etkilemiyor olabilir fakat geceleri parlak ekran yüksek ışık yoğunluğu tarafından kullanıcıları ciddi oranda etkiliyor. Kullanıcılar gece ışığının yanı sıra koyu modu kullanarak geceleri ekrana daha iyi odaklanabiliyor. Uygulamaların son yıllarda bu tür geliştirmeler yapması, geç de olsa firmaların bu konuda bir adım atması pek çok kullanıcının sağlığını olumlu yönde etkiliyor.

Instagram koyu mod nasıl açılır?

Instagram’a yakın zamanda eklenen koyu modu açmak için yapılması gereken işlem çok basit. Öncelikle Instagram uygulamasını başlatmak gerekiyor. Instagram uygulamasına girdikten sonra profile girip sağ üst köşeye dokunmak ve bradan ayarlara girmek gerekir. Ayarlar ekranına ulaştıktan sonra en altta tema seçenekleri yer alıyor. Bu menüde aydınlık, karanlık ve sistem varsayılanı olmak üzere 3 farklı seçenek bulunuyor. Aydınlık butonu ile birlikte tema hep aydınlık kalıyor, karanlık butonu ile birlikte tema hep koyu modda yer alıyor.

Biz siz değerli kullanıcılarımıza sistem varsayılanını öneriyoruz. Bunun için öncelikle telefonun ayarlarının uygun bir şekilde yer alması gerekiyor. Yani telefondaki varsayılan tema ayarlarının otomatik bir şekilde ayarlanması, gece koyu gündüz açık olacak şekilde belirlenmesi gerekiyor. Şunu da belirtmek gerekiyor ki her cihazın ayarları farklı olduğu için eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz cihaza göre bunun nasıl olacağının internet üzerinden araştırılması gerekiyor.

Instagram koyu mod nasıl açılır?” konusunda önemli bir yere sahip olan sistem varsayılanı seçeneği, eğer ki sistem üzerinde gerekli ayarlar yapılır ise otomatik bir şekilde gece koyu gündüz açık oluyor. Koyu mod kullanmanın en büyük avantajı sağlık açısından yer alıyor. Kullanıcıların göz sağlığını düşünen koyu mod, onların daha rahat bir şekilde platformu kullanmalarına imkan tanıdığı için kullanıcılar zorlanmadan Instagram’da gezebiliyor.