İnstagram Keşfet’e Düşme

İnstagram Keşfet’e Düşme

Günümüzde İnstagram geniş takipçi kitlelerine ulaşmanın en kesin yollarından bir tanesi. Her ne kadar geniş takipçi kitlelerine ulaşmak kolay olmasa da imkansızda değil. Bunun için güvenilir takipçi satın al seçeneğine yönelebilirsiniz. Instagram’da yapılan resim paylaşımları ne kadar takipçi üzerinde etkili olsa da keşfet kullanmak hem daha etkili bir seçenek hem de kitlenizi daha fazla arttırma yollarından biri. Tabi bunu yanında organik takipçi satın al seçeneği de tercih edilebilir. Ancak keşfet’e çıkmak için bazı noktalarda dikkati olmak gerekiyor. Bu noktalarda dikkatli olunduğu zaman İnstagram keşfet’e düşme hiçte zor değil.

Bunun için yapmanız gereken ilk şey İnstagram algoritmasını iyi bir şekilde tanımak. Birçok kullanıcı hesap İnstagram mantığını çözemediği için takipçi kasmaktan vazgeçiyor. İnstagram algoritması temel olarak 3 temel dinamiğe dayanıyor.

  1. İlgi Alanı: İnstagram algoritması ilgi duyduğunuz şeyleri inceleyen ve öğrenen bir yapıya sahip. Bu nedenle yapacağınız video paylaşımları o alana en çok ilgisi olan kişilerin keşfetine düşer. Bu da size zamanla takipçi kazandıracaktır. Buna ek olarak yolunu da tercih edebilirsiniz.

  2. Paylaşım Zamanı: Birçok kullanıcının gözden kaçırdığı şeylerin başında Timeliness yani paylaşım zamanı geliyor. Paylaşım zamanı ne kadar yakınsa İnstagram keşfet’e düşme hızı da o kadar artıyor.

  3. İlişki: Bir kullanıcı profili ile ne kadar etkileşime girerseniz; keşfet’e düşme şansının doğru orantılı olarak artıyor. Etkileşime girmek; yorum yapmak, storylerini incelemek ve beğenmek olarak söylenebilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bunların yanında dikkat edilmesi gereken şeylerde var. İlk olarak video içerikler üretmeninin İnstagram keşfet’e düşme için şansızı artıracaktır. Diğer dikkat edilmesi gereken şeylerden bir tanesi ise takipçilerinizin hangi zaman dilinde aktif olduğudur. Bu takipçi sayınızı arttıracak ve İnstagram sizi kitlenize yönelik tavsiye etmeye başlayacaktır. Bunların yanında konum etiketlerini kullanmak ve hastag kullanmakta diğer hesapların dikkatini fazlasıyla çekecektir. Canlı yayınlar açarak da takipçilerinize hitap etmeniz çok kolay ve süreç içerisinde farklı hesaplara birlikte canlı yayın yaparak takipçi kazanabilirsiniz. Bunların için düşmeyen takipçi satın al seçeneği size en uygun olandır.