Instagram için 3. parti uygulama kullanmak

Instagram için 3. parti uygulama kullanmak

Instagram için 3. parti uygulama kullanmak bazılarına göre vazgeçilmez olabiliyor. Bu uygulamaların tehlikelerine karşı dikkatli olmak gerekir.

Instagram, sosyal medya alanında çok büyük bir kullanıcı potansiyeline sahip. Bu da pek çok kişinin Instagram kullanmasını sağlıyor. Instagram hakkında bilinmesi gereken bir gerçek var ki bu uygulamanın pek çok 3. parti uygulaması veya web uygulaması bulunuyor olması.  İster Instagram bayan takipçi satın al kullanın ister farklı bir hizmet kullanının bu hizmetlerden yararlanırken Instagram için geliştirilen uygulamaları da kullanmak tehlikeli olabiliyor. Instagram için geliştirilen web uygulamaları veya diğer uygulamaların bazıları yararlı iken bazıları oldukça tehlikeli. Eğer ki uygulama kullanıcının kendisi tarafından geliştirilmediyse o uygulamaya oldukça şüpheli yaklaşmak gerekiyor.

Instagram için 3. parti uygulama kullanmak tehlikeli mi?

3. parti uygulamaları kullanırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Bunlardan birisi bu uygulamaların ne kadar popüler olduğu. Popülerlik ve uygulamanın aldığı değerlendirme o uygulamanın güvenilirliğini gösteriyor. Eğer ki uygulama çok fazla tercih ediliyor ise veya uygulamanın değerlendirme puanı oldukça yüksek ise o uygulamayı kullanmak mantıklı olabilir fakat yine de şüpheyle yaklaşmak ve almak istediği izinleri kontrol etmek gerekiyor. Eğer uygulama gereğinden fazla izin alıyorsa bu tehlikeli olabilir.

Organik takipçi satın al hizmetinden yararlanan bir kullanıcı bu hizmeti kullanırken zaman zaman 3. parti uygulamalardan da yararlanabiliyor. 3. parti uygulamadan faydalanmak gayet doğal bir şey olsa da bazen tehlikeli olabiliyor. Eğer bu tür bir uygulama kullanılıyor ise uygulamanın şifre istemediğine emin olmak veya şifre istiyorsa şifre girmemek gerekiyor. Günümüzde Instagram API sayesinde uygulamalar yalnızca izin alarak hesaba erişebiliyor. Yani şifre ihtiyacı bulunmuyor.

Eğer bir uygulamaya Instagram hesabı için izin verildiyse o iznin iş bittikten sonra kaldırılması gerekir. Çünkü hizmetin arka planda ne yapacağı belli olmaz. Her ihtimale karşı hizmeti kaldırmak hesabın güvenliği açısından önemli bir nokta. Türk takipçi satın al hizmetinden yararlanan bir kişi bu sayede başarılı bir sayfa yönetebiliyor.