Instagram hikayeler sistemi

Instagram hikayeler sistemi

Sosyal ağ platformunda yer alan Instagram hikayeler sistemi, günümüzün en çok kullanılan sistemlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor olmakta.

Instagram hikayeler sistemi, Instagram kullanıcısının 24 saat süreyle bir hikaye paylaşmasını ve bunu diğer kullanıcılara göstermesini sağlayan bir özellik. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar dikey pozisyonda yer alan bir sahnede üretkenliklerini kullanarak güzel bir sanat çalışması ortaya koyabilir ve bunu hikaye bölümüne yollayabilir. Hikayeler sistemini kullanmak konusunda bilinmesi gereken pek çok şey var. Güvenilir takipçi satın al hizmetini kullananlar için de bu oldukça önemli bir özellik.

Instagram hikayeler sistemi hakkında bilgi

Instagram hikayeler sistemiyle ilgili bilinmesi gerekenlerden birisi hikayenin nasıl oluşturulduğu. Instagram uygulamasında takipçiler için hikaye paylaşmak adına yapılması gereken ilk şey Instagram’ın ana sayfasına gelmek. Sonrasında üst kısımda yer alan hikaye bölümünün en solundaki artı işaretine basmak. Bunun yanı sıra bir diğer hikaye ekleme yöntemi ekranı sağa doğru kaydırıp sol sekmede yer alan kameraya erişmek ve bir çekim yapmak. Bunun dışında galeriden fotoğraf veya video ekleyip hikaye eklemek de mümkün. İster Türk takipçi satın al ister farklı bir hizmet paketi kullanan kullanıcı olsun bu özelliği kullanan her bir kişi yazı ekleme, efekt verme ve filtre gibi seçeneklere de kavuşuyor.

Instagram hikayeler özelliği ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey arşivleme özelliği olmakta. Kullanıcılar hikaye arşivi sayesinde eski hikayelerini görebiliyor, bu hikayelerden bazılarını öne çıkarabiliyor. Hikaye arşivine profilden ulaşılıyor. Hikaye arşivini aktif etmek için ayarlardan gizlilik bölümüne girilmeli ve hikaye bölümündeyken “Arşive Kaydet” seçeneği aktif edilmeli.

Kullanıcı Instagram telafili takipçi satın al hizmetinden yararlanıyor da olsa hikaye özelliğini kullanarak daha fazla kullanıcıya erişmeye çalışabilir. Instagram için sunulan bu özellik hakkında bilinmesi gereken bir diğer şey öne çıkan hikayeler sistemi olmakta. Öne çıkan hikayeler sistemiyle birlikte 24 saat görünen hikayeler sürekli görünmeye başlıyor. Hikayelerin sürekli görünmeye başlaması diğer kullanıcıların o hikayeye her an ulaşabilmesi için önemli bir durum. Kullanıcılar öne çıkan hikaye eklemek için profile gelip yeni bir öne çıkan hikaye oluşturmalı ve düzenlemeli.