Instagram hikaye sistemi ile yapılabilecekler

Instagram hikaye sistemi ile yapılabilecekler

Instagram hikaye sistemi ile birlikte pek çok şey yapılabiliyor. Bu konuda bu sistem ile birlikte neler yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

Instagram, milyarlarca aktif kullanıcıya hitap eden bir platform olarak yer alıyor. Bu platformda Snapchat’tan eklenen Instagram hikayeler, günümüzün en çok kullanılan özelliklerinden birisi haline gelmiş durumda. Kullanıcılar hikayeler özelliğinden en iyi şekilde faydalanmak için hikayelerde neler yapılabileceğini merak ediyor olabilir.

Instagram hikaye sistem ve önemi

Hikayeler sistemi ile birlikte yapılabilecek temel şeylerden birisi yazı eklemek. Bazı kullanıcılar hikayeler sistemini kullanırken görsel eklemenin zorunlu olduğunu düşünüyor fakat kullanıcı Instagram’dayken sola kaydığında alt kısımdan yazıyı seçerek hikayeye sadece yazı ve arkaplan ekleyebiliyor.

Instagram hikaye sisteminin sağladığı bir diğer özellik gökkuşağı tipinde yazı yazabilmek. Kullanıcıların bunu yapabilmesi için bir yazı yazıp sonrasında renk barını açması. Yazının tümünü seçtikten sonra renk barıyla oynarken aynı anda yazının seçili kısmını da daraltmak gerekiyor. Bu sayede rengarenk bir yazıya kavuşmak mümkün.

Instagram hikaye sistemi müzik eklemeye de olanak tanıyor. Instagram’da 15 saniyeye kadar eklenebilen müzikler hikayenin daha güzel bir hale gelmesine olanak tanıyor. Müzik eklemenin 15 saniyeye kadar sınırlandırılmasının sebebi telif hakları olarak yer alıyor.

Instagram’ın hikayeler sisteminde yer alan bir diğer özelliği etiket eklemek. Kullanıcılar hikayeye bir etiket ekleyerek o hikayenin görüntülenme oranını arttırabiliyor. Aynı zamanda konum eklemek de mümkün.

Instagram hikayelerin sağladığı bir diğer özellik pek çok küçük şeyin eklenebilmesi. Örneğin saat ve sıcaklık gibi içerikler hikaye üzerinde yerleştirilebiliyor. Bunun yanı sıra hikayede çıkartma ve hareketli görsel de yer alabiliyor. Bu sayede kullanıcılar daha canlı ve daha güzel bir çalışma elde edebiliyor.

Sosyal medya platformu Instagram’ın hikayeler sisteminde yer alan bir diğer özelliğinden bahsetmek gerekirse başkasını etiketlemek mümkün. Eğer ki kullanıcı başkasının veya başkalarının bulunduğu bir fotoğrafı paylaşır ise o fotoğrafta yer alan kişileri etiketleyebiliyor. Bu durum etiketlenen kullanıcının hikayeyi hızlı bir şekilde fark etmesine sebep oluyor.