Instagram Hesap Kurtarma

Instagram Hesap Kurtarma

Instagram Hesap Kurtarma

 Çok sayıda instagram kullanıcısının başına gelen hesap çalınma durumu maalesef ki çok fazla yaşanan bir olaydır. Hesabınıza giriş yapmaya çalışırken, hesabınıza girememe gibi bir durum ile karşılaşmanızda olağan.

Hesabınız çalındığında yapmanız gerekenler;

Instagram giriş ekranında yer alan “ şifreni mi unuttun” yazısına tıklayın ve karşınıza çıkan ekrandaki boş kutucuğa, instagram hesabınızda kayıtlı olan e-posta ya da cep telefonu numaranızı doğru bir şekilde yazın. Ardından yazdığınız e-posta veya telefon numaranıza gelen kod ile şifre sıfırlama işlemini yaparak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Başka bir yöntem olarak da, hesabınız çalındığında eğer e-mail adresiniz Instagram hesabınızda kayıtlı ise zaten “ şifreniz değiştirildi” bildirimi alırsınız. Aldığınız bu güvenlik bildirimi ile şifre değiştiren kişinin siz olmadığınızı belirterek de hesabınızı kurtarma şansınız olabilir.

Hesabımı nasıl güvene alabilirim?

Instagram tarafından gelen mailler ile “ kullanıcı adınız değiştirildi” bildirimine tıklayarak “ bu kişi sen değilsen, hesabını güvene al” seçeneğine tıklayın. Karşınıza çıkacak olan ekranda ise, “ güvenlik kodu al” seçenekli bir yazı çıkacak ona tıklayarak kod aldığınızda da hesabınızı geri alma durumunuz mümkün olabilir.

Tekrardan belirtelim ki, “ hesap çalınma” durumu Instagram kullanan bütün kullanıcıların başına gelen bir durumdur. Bazı kişiler hesabını geri alabiliyor fakat bazı kişilerde durum bu kadar kolay olmayabiliyor. Hesabınız çalındığı anda zaten bütün bilgileriniz değiştirildiği için sizin de tekrardan hesabınıza girme şansınız bulunmuyor.