Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma merak edilen konuların başında yer alıyor. Bunun pek çok sebebi yer alıyor olmakta.

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırmak isteyen bir kişinin bu hesabı önerilenler üzerinde göstermek istememesinin sebebi hesabın özel olması. Özel bir hesabın farklı kullanıcılar tarafından takip edilmesini istemeyen bir kişi hesabını önerilenler üzerinden göstermek istemeyebilir. Bunun için ayarlara girerek hesabını önerilen kişiler arasından kaldırabilir.

Güvenilir takipçi satın al hizmetini kullanan bir kullanıcının bu hizmetten yararlanmasının sebeplerinden birisi hesabını henüz hazır hale getirmiyor oluşu. Kullanıcı hesabını hazır hale getirene kadar önerilenlerden gizleyebilir, burada görünmesini önleyebilir. Bu da üyenin hesabını hızlı bir şekilde ayarlamasını sağlar.

Instagram uygulamasında yer alan bu özelliğin kullanılma amaçlarından birisi de büyük Instagram hesabı kitlesine sahip olan bir kişinin hesabın çok hızlı büyümemesi, daha elit bir kitleye hitap ediyor olması. Bazı sayfalar sayfanın seviyesini korumak için yalnızca davet yoluyla veya daha az kullanıcıyı sayfasına çekmek isteyebilir. Bu tür sayfalar da bulunmakta.

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma yolu

Instagram, düşmeyen takipçi satın al gibi hizmetlerin doğmasına sebep olan platformlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu platformda kullanıcıların yapabileceği pek çok aktivite bulunuyor. Kullanıcılar aktivitelerin yanı sıra hesabını da istediği şekilde ayarlayabiliyor. Hesabını en iyi şekilde ayarlamak, kusursuz bir dokunuş yapmak isteyen üyelerin istediği şeylerden birisi de Instagram hesabının önerilenler arasında gözükmemesini sağlamak. İster hesap gizli olsun ister herkese açık olsun herkes bu yöntemden faydalanabiliyor.

Bu yöntemden faydalanmanın herhangi bir kriteri veya şartı bulunmuyor. Kullanıcılar hemen yöntemi deneyerek hesabını önerilenler arasından kaldırabiliyor. Bunu yapmak için öncelikli olarak Instagram uygulamasına girip hesaba giriş yapmak gerekiyor. Sonraki aşamada profilden ayarlara girmek gerekir. Ayarlarda, herhangi bir menüye geçiş yapmadan “Profili Düzenle” kısmında istenilen araç yer alıyor. Bunun için kullanıcı en alt kısma gelmeli ve “Benzer Hesap Önerileri” tikini kaldırmalı. Bu araç, bir hesabın önerilenlerde gözükmesini sağlıyor. Organik takipçi satın al kullanan bir kullanıcı için yararlı bir özellik.