İnstagram Hesabım Spam Altında! Ne Yapmalıyım?

İnstagram Hesabım Spam Altında! Ne Yapmalıyım?

Birçok sosyal medya platformlarında kişilerin güvenliğini ve ahlak kurallarının korunması amacıyla belirli topluluk kurallarına uyulması gerekir. Instagramda bu topluluk kurallarına uyulması için elinden gelen tüm önlemleri alarak kişilerin belirli paylaşımlar yapmasına izin vermez. Instagramda topluluk kurallarına ve ahlaki değerlere dikkat ederseniz Instagram’da spamlama gibi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Böylelikle hesabınıza herhangi bir yaptırım ve cezai işlem uygulanmaz.

Bu konuda kişiler spamlanmış hesaplarının kurtarılması için düşmeyen takipçi satın al hizmeti ile takipçilerini koruma altına almaya çalışırlar. Yapılan spamlar doğrultusunda kişinin 48 saat beklemesi ve kural ihlali dışında spam şikâyet kademesinin değerlendirilmesi gerekir. 48 saat süre beklendikten sonra bir hesabı açmak için gönderi oluştur sistemleri aracılığıyla geri kapatılan İnstagram hesaplarını ve spam yediğiniz İnstagram hesaplarınızı kısa süre içerisinde sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

İnstagram Neden Spam Yenilir?

İnstagram sosyal medyası belirli kuralları ve çerçeveler içerisinde kullanıcıların sosyal medya ağlarını kullanmasını izin verirler. Kural ihlali yapan kişilerin kısa süre içerisinde hesaplarının kapatılması ve hesaplarının direkt olarak spam yemesi sağlanır. Takipçi satın aldığınızda, organik takipçi satın al hizmetine başvurmanız sizi takip eden kişilerin hesabınıza şikâyet etme durumu oluşmaz. İnstagram’ın kullanıcılara sunduğu 3 yöntem ile birlikte İnstagram’ı sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanılması sağlanır.

Bunun haricinde ise kişilerin sosyal medya hesapları kapatılır. Bunlar instagramda olmaması gereken içeriklerin paylaşılmaması, bir başkasının hesabını taklit unsuru oluşturarak taklit edilmemesi, 13 yaşından küçük kullanıcıların sosyal medya hesaplarını kullanılmasına izin verilmemesi gibi şikayetler alınarak bu sebeplerden dolayı İnstagram topluluğu kullanıcılarına spam oluştur.

Instagram’da Spam Durumu Nasıl Anlaşılır?

İnstagram kullanıcıların belirli yöntemleri kullanarak takipçi sayılarının artışında dikkat etmesi gereken unsurlardan biriside güvenilir takipçi satın al hizmetine kullanması ve bu hizmetin alanında uzman kişiler tarafından alınması gerekir. Bu gibi durumlar dışında sizi takip eden kişiler hesaplarınızı şikâyet ederek spam oluştur. Instagram’da spam yeme durumunuzu birçok farklı yöntemle anlayabilirsiniz.

Bunlardan birincisi takip ettiğiniz kişilerin gönderilerini ve videolarını beğenirken karşınıza hata butonu çıkabilir. Diğer bir yöntem ise takip etmek istediğiniz kişiler tarafından uyarı sistemleri alarak belirli bir süre boyunca takip etmeniz engellenebilir. Diğer bir yoğun durum ise profil fotoğraflarının kaybolması ile birlikte karşınıza çıkmaktadır.