Instagram gizlilik seçenekleri

Instagram gizlilik seçenekleri

Instagram gizlilik seçenekleri hakkında bilinmesi gereken birçok şey var. Bu konuda Instagram’ın gizlilik ayarlarından bahsedeceğiz.

Instagram bayan takipçi satın al hizmetinden faydalanan bir kullanıcı bu hizmeti kullandığında zaman zaman bazı sorunlar ile karşılaşabilir. Bu sorunlardan birisi sayfa hızlı bir şekilde büyüme kaydettiği için sayfanın büyümesiyle birlikte çalınma riskinin de artışa geçmesi. Bir sayfanın çalınma riskinin artmasının nedeni o sayfanın popüler olması olarak açıklanabilir. Bir sayfa popüler oluyor ise daha çok kişinin dikkatini çeker ve saldırganlar sayfayı ele geçirmeye çalışır. Sayfanın ele geçirilmemesi için yapılması gereken durum güvenlik ve gizlilik seçeneklerine hakim olmak, en doğru kararları almak.

Instagram gizlilik ve güvenlik seçenekleri

Kullanıcıların yapması gereken işlem öncelikle Instagram uygulaması üzerinde profile geçiş yapıp buradan ayarlara girmek. Ayarlarda yer alan “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesine geçiş yaptıktan sonra artık yapılması gereken bazı şeyler bulunuyor. Bunlardan birisi eğer hesap özel ise gizli hesap seçeneğinin aktif olması. Özel hesapların bir hedefi olmadığı için gizli hesap seçeneği aktif edilebilir. Bu tamamen kişinin tercihine bağlı bir durum olmakta.

Organik takipçi satın al hizmeti kullanıp daha güvenli bir hesap yönetmek isteyen kullanıcının bu sekme üzerinde yapabileceği şeylerden birisi iki aşamalı doğrulamayı aktif etmek. “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması” adı altında yer alan bu alanın altında “İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması Ayarlarını Düzenle” bağlantısı bulunuyor. Kullanıcı bu bağlantıya basarak güvenlik doğrulamasını aktif edebilir, hesabını güvene alabilir. Çift aşamalı doğrulama sayesinde şifre girdikten sonra bir de cihaz üzerinden doğrulamak gerekiyor. Bu da güvenliği iki kat arttıran bir durum.

Kullanıcıların yapması gereken en önemli şeylerden birisi de şifre güncelleme işlemi olmakta. Şifrenin güçlü olması gerekiyor. Eğer güçlü bir sayfa veya özel bir hesap için zayıf bir şifre kullanılıyor ise bu durum hesabın çalınmasını sağlar. Hesap şifresini değiştirmek için “Şifre Değiştir” menüsünü kullanmak gerekiyor. Türk takipçi satın al hizmetinden yararlananlar için bu önemli bir durum.