Instagram erişilebilirlik ayarları

Instagram erişilebilirlik ayarları

Instagram erişilebilirlik ayarları ile ilgili bilinmesi gereken pek çok şey bulunuyor. Bu konuda erişilebilirlik ayarlarından söz etmek istiyoruz.

Güvenilir takipçi satın al veya bunun gibi çeşitli Instagram hizmetlerinden yararlanan kullanıcılar Instagram’da daha başarılı olmak için erişilebilirlik ayarlarına da ihtiyaç duyabilir. Bu ayarlar Instagram uygulamasını daha iyi kullanmak için önemli detaylar arasında yer alıyor. Instagram’ın erişilebilirlik ayarları sayesinde daha fazla kullanıcı Instagram uygulamasından faydalanabiliyor.

Instagram erişilebilirlik hakkında merak edilenler

Instagram’da erişilebilirliğin daha iyi olması için ekran okuyucu özelliği bulunmasa da sistemlerde bu özellik yer alıyor. Eğer kullanıcı mobil cihazından Instagram uygulamasına giriyorsa Android işletim sisteminde Talkback sistemini kullanarak, iOS işletim sisteminde VoiceOver sisteminden yararlanarak ekran okuyucu aktif edilebiliyor. Aynı şekilde Mac bilgisayarlarda da bu özellik bulunuyor. Masaüstü bilgisayarda ise çeşitli uygulamalar bulunuyor. Örneğin Windows 10 işletim sisteminde ekran okuyucusu yer alıyor. Kullanıcılar ekran okuyucusunu kullanarak Instagram’dan en iyi şekilde faydalanabiliyor.

Düşmeyen takipçi satın al hizmetinden yararlanan bazı Instagram kullanıcılarının istediği özelliklerden birisi metin boyutunu ayarlamak olmakta. Metin boyutu, bazıları için zor okunabilir. Bu durumda yapılması gereken birkaç işlem bulunuyor. Instagram kendi içerisinde bir özellik barındırmadığı için bu konuda yapılması gereken işlem mobil cihazlarda ayarlar üzerinden metin boyutunu büyütmek iken masaüstü bilgisayar kullananların yapması gerektiği işlem büyüteç özelliğini aktif etmek.

Instagram kullanıcılarının işine yarayacak bir diğer özellik alternatif metin olmakta. Alternatif metin özelliği, bir fotoğrafın içerisinde olan nesneleri belirten ve fotoğrafı tanımlayan bir araç. Normalde bu özellik yapay zeka ile birlikte otomatik oluşturulsa da bazen hata yapabiliyor. Alternatif metni düzenlemek için fotoğraf düzenleme ekranına girilmeli veya yeni fotoğraf yüklerken alternatif metin düzenlenmeli.

Kullanıcılar organik takipçi satın al hizmetinden yararlanırken IGTV’de altyazıların nasıl açıldığını merak edebilir. Altyazıları kullanan bir kişi eğer sözleri anlayamıyorsa bu sayede sözleri daha iyi anlayabiliyor olacak. Altyazıları aktif etmek için video üzerindeyken üç nokta simgesine basılır ve sonrasında altyazılar kısmına girilir. Buradan dil seçilir ve altyazı aktif edilir.