Instagram doğrulanmış rozet hakkında bilgi

Instagram doğrulanmış rozet hakkında bilgi

Instagram doğrulanmış rozet hakkında bilinmesi gereken pek çok bilgiyi siz değerli okurlarımız için bu konuda derlemiş bulunuyor.

Kullanıcılar Instagram profili oluşturduğunda bu profili büyütmek adına Instagram bayan takipçi satın al gibi çeşitli hizmetlerden faydalanabilir. Eğer ki kullanıcı gerekli şartları karşılıyorsa doğrulanmış rozet alarak o sayfanın doğruluğu konusunda da kullanıcıların güvenini kazanabilir. Instagram uygulamasının sunduğu doğrulanmış rozet sistemiyle ilgili bilinmesi gereken birçok şey var.

Instagram doğrulanmış rozet ve kullanımı

Öncelikli olarak Instagram’da yer alan doğrulanmış rozetin ne olduğundan bahsedelim. Doğrulanmış rozet, bir Instagram kullanıcısının gerçek olup olmadığını belirtiyor. Günümüzde internet üzerinde pek çok sayfa bir ünlünün adına hesap açabiliyor. Bu durum ünlünün gerçek hesabı olup olmadığını anlamakta zorluk çıkarabiliyor. Doğrulanmış hesap sayesinde kimin gerçek hesap olduğu anlaşılabiliyor. Şunu belirtmekte fayda var ki her ünlünün doğrulanmış hesabı olmayabilir, Instagram’ın bu konuda bazı şartları bulunuyor.

Güvenilir takipçi satın al hizmetinden yararlanan kişiler için bu rozet oldukça önemli olabilir. Doğrulanmış rozet simgesi, bir profilin adının sağ kısmında görünür. Tik şeklinde görünen bu işaret o hesabın doğrulanmış olduğunu belirtir. Instagram’da doğrulanmış bir üye olmak için en önemli kriterlerden birisi tanınmış bir kişi olmak. Tanınmış olmayan kişiler doğrulanmış rozete sahip olamıyor.

Bunun yanı sıra bu rozete sahip olmak isteyen bir kullanıcı kendisi olması gerekir veya işletme ise resmî olarak temsil etmesi gerekiyor. Bu konuda Instagram’ın belirttiği bir diğer kriter benzersiz olmak. Yani kurum veya kişiler doğrulanabiliyor. Bunun dışında açılan eğlence ve oyun gibi çeşitli türde sayfalar doğrulanmıyor. Bir Instagram sayfasının doğrulanması için bir diğer şart eksiksiz profil bilgilerine sahip olmak. Bu da Instagram’ın oldukça önem gösterdiği bir durum.
Instagram hesabı için organik takipçi satın al hizmetinden yararlanmak isteyen bir kullanıcının yapması gerektiği işlem öncelikle profile girmek ve ardından ayarlara geçiş yapmak. Ayarlardayken hesap seçeneğine giren kullanıcı “Doğrulama İste” seçeneğine basarak gerekli adımları doldurmalı ve doğrulama işlemini tamamlamalı.