Instagram DM kapatma

Instagram DM kapatma

Instagram DM kapatma işlemi bazı kullanıcılar için çok önemli bir özellik. Özellikle rahatsız edilmek istemeyenler bu seçeneği tercih ediyor.

Instagram, milyarlarca aktif kullanıcıya ev sahipliği yapan büyük bir platform. Bu platform iyi kullanıcıların bulunduğu gibi kötü amaçlı kullanıcıların da bulunduğu bir alan. Platformda iş yaparken dikkatli olmak gerekiyor. Bazı kullanıcılar Instagram’dan gelen direkt mesajlardan dolayı rahatsız olabiliyor. DM kapatmak için pek çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri detaylı bir şekilde açıklayacağız.

Instagram DM kapatma işlemi

Eğer yalnızca bir kullanıcıdan direkt mesaj alınması istenmiyor ise bu durumda yapılması gereken öncelikle kullanıcının sohbet kutusunu açmak. Üst kısımda yer alan bilgi kutusuna tıkladıktan sonra buradaki “Engelle” butonuna basarak kullanıcıdan mesaj almak engellenebiliyor.

Bazı kullanıcılar engellemek yerine ondan bildirimler almamak isteyebilir. Instagram’da bir kullanıcıdan bildirim almak istemeyen kişiler Instagram sohbetinin üzerinde yer alan bilgi simgesine tıklayarak buradan “Sessize Al” özelliğini aktif edebilir. Bu sayede artık o kullanıcı mesaj atsa da bildirim gelmeyecek.

Bazı kullanıcılar Instagram’da arkadaşlarından mesaj almak fakat diğer kullanıcılardan gelen mesaj isteklerini almamak isteyebilir. Bu durumda yapılması gereken öncelikle Instagram profiline girmek. Buradan ayarlara ulaşmak. Bu kısımda bildirimler ile ilgili sekme yer alıyor. Kullanıcı bildirimler sekmesinde bulunan “Instagram Direct İstekleri” kısmını bularak buradan diğer kullanıcılardan gelen istekleri kapatabiliyor. Bu sayede diğer kullanıcılar Instagram kullanıcısına mesaj atamıyor.

Instagram kullanıcıları bazen direkt mesaj özelliğinden hiç faydalanmak istemeyebilir. Yani tüm kullanıcılardan mesaj almak istemeyebilir, yalnızlığı tercih edebilir. Instagram’da yalnızlığı tercih eden kullanıcılar bu menüde direkt mesajları tamamen kapatabilir, artık kimseden mesaj almamaya başlayabilir.

Instagram kullanıcılarına zaman zaman görüntülü sohbet isteği gelebiliyor. Kullanıcılar buradan görüntülü sohbet özelliğini de kapatabiliyor. Görüntülü sohbetlerden rahatsız olan kullanıcılar için güzel bir seçenek olan bu alternatif sayesinde Instagram DM kapatma özelliğinden en iyi şekilde faydalanmak mümkün hale geliyor olacak. Aynı şekilde bu ayar menüsünden görüntülü arama isteklerini devre dışı bırakmak mümkün.