Instagram’da Takipçi Sayısının Önemi

Instagram’da Takipçi Sayısının Önemi

Instagram’da Takipçi Sayısının Önemi

Milyonlarca kullanıcı sayısına sahip olan ve aktif bir şekilde de kullanılan sosyal medya platformudur. Hesapların, takipçi sayısını da çok önem verdiği Instagram’da hesaplar arası takipçi sayısı çok ama çok önem taşımaktadır. Çünkü insanlar bu platforma, yaptıkları her şeyi atıyorlar ve bununla da övünüyorlar.

Çok kişi tarafından ilgi odağı haline gelmek, çok kişi tarafından tanınmak, sevilmek herkesin istediği bir durumdur. Takipçi sayısı yüksek olan hesaplar, bu işi yaparak yani takipçilerine aktif bir şekilde paylaşım yaparak bu işten maddi bir gelir bile elde edebiliyorlar. Markalar, ürün tanıtımı gibi teklifler takipçi sayısı yüksek olan hesaplara geldiği için bu yüzden de herkesin istediği bir olaydır. Çeşitli ürünlerin reklamını yaptığınızda hem ürün sizde kalıyor hem de bundan ücret alabilirsiniz.

Aslında bu durum, birçok Instagram fenomeni, blogger, İnfluencer’ların arasında bir rekabet haline bile gelmiştir. Kimin takipçisi daha yüksek, kimin hesabının like sayısı yüksek, kimin etkileşimi daha fazla gibi noktalardan rekabet haline girebiliyorlar. Bunun için gerek takipçi satın alıyorlar gerek ise de, hesaplarında farklı etkinlikler ( çekilişler, hediye gönderme, vb.) Yaparak bu sayıyı daha da arttırabilirler.

Instagram takipçi satın almalı mısınız?

Sizin de böyle bir düşünceniz varsa, benim takipçi sayım çok düşük diye bu isteğinizden hemen vazgeçmeyin. Unutmayın ki birçok hesap bu işe küçük kitleler ile başladı. Sonrasında yaptıkları gerek planlı çalışma ile gerekse de yaptıkları farklı şeyler ile diğer kullanıcıların ilgisini çekmeyi başararak instagram takipçi sayılarını yükseltmişlerdir.

Günümüzde her şeyin dijital ortamdan yapıldığına bakarsak, aslında bu takipçi sayısının önemini daha da iyi anlayabiliriz. Artık herkes alışverişlerini ve diğer işlemlerini yapmak için mobil uygulamaları, sosyal medya platformlarını tercih ediyor.