Instagram’da sponsorlu gönderi paylaşma

Instagram’da sponsorlu gönderi paylaşma

Instagram’da sponsorlu gönderi paylaşma işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılıyor. Bu konuda sponsorlu gönderi paylaşmaktan bahsedeceğiz.

Instagram, günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından birisi. 1 milyar aktif kullanıcıya sahip Facebook’a ait olan bu uygulama, gün geçtikçe büyümeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Gelişimini sürdüren bu uygulamada bazı kullanıcılar her ne kadar uğraşıyor olsa da yeterince başarılı olamayabilir. Bu durumda kullanıcılar Türk takipçi satın al hizmetinden yararlanarak başarılı bir şekilde sayfasını büyütmeye çalışıyor. Sayfasını büyüten kullanıcıların aklında kalan sorulardan birisi de sponsorlu gönderi satın almanın bir işe yarayıp yaramadığı.

Instagram’da sponsorlu gönderi paylaşma işlemi

Instagram’da sponsorlu gönderi paylaşma konusuna geçmeden önce Instagram bayan takipçi satın al gibi hizmetlerin neden daha avantajlı olduğundan bahsedeceğiz. Bu gibi hizmetler kullanıcının bütçesine daha uygun, cep dostu bir hizmet sağlıyor. Sunmuş olduğu kalite anlayışı ile birlikte sosyal medya sayfalarının kısa sürede etkili bir şekilde büyümesinde etkin bir rol oynayan bu hizmetlerin reklamlara göre daha iyi olmasının sebebi düşük fiyatlı sağlanması. Örneğin 100 TL bütçeli bir reklamın ön plana çıkıp sayfayı büyütmesi oldukça zor bir işlem iken 50 TL vererek herhangi bir sosyal paketten faydalanmak daha çok kazanç sağlıyor.

Bütçe dışında bilinmesi gereken bir diğer konu reklamın genel olarak gönderiye odaklanması fakat sosyal medya paketleri gönderi dışında sayfanın geneline odaklanmayı hedefliyor. Örnek vermek gerekirse düşmeyen takipçi satın al hizmetini uygun fiyata satın alan bir kullanıcı bu hizmetten yararlandığında hem sayfasını hem de sayfasındaki diğer gönderi etkileşimlerini yükseltmiş oluyor. Reklam yalnızca tek bir gönderinin etkileşiminin artışında etkili oluyor.

Bu açıklamalardan sonra artık karar sizin. Şimdi Instagram’da nasıl sponsorlu reklam verileceğinden bahsetmek istiyoruz. Öncelikle profilin profesyonel hesap olması gerekiyor. Profesyonel hesaba sahip olmayan kullanıcılar Instagram’da reklam veremiyor. Profesyonel hesaba sahip olduktan sonra profilde yer alan “Tanıtım Oluştur” butonuna basmak gerekiyor. Bu butona bastıktan sonra hemen bir gönderi hazırlayıp veya var olan bir gönderiyi seçip sponsorlu gönderi üretmek mümkün.