Instagram’da kötüye kullanım ve yapılması gerekenler

Instagram’da kötüye kullanım ve yapılması gerekenler

Instagram’da kötüye kullanım ve kötüye kullanım yapanlara karşı yapılması gerekenler hakkında bu konuda siz değerli üyelerimize bilgiler sunacağız.

Instagram, çok büyük bir platform. Instagram kullanıcısı ister güvenilir takipçi satın al hizmetinden faydalansın ister farklı hizmetler kullansın zaman zaman kötüye kullanım durumları ile karşılaşabilir. Bu durumda yapılması gereken birçok şey bulunuyor. Gelin hep beraber bu durumları birlikte inceleyelim.

Instagram’da kötüye kullanım hakkında bilgi

Instagram’da kötüye kullanım deneyimi yaşamak sıkça karşılaşılabilen bir durum. Örneğin +18 görüntü ile karşılaşmak, şiddet içerikli bir video görmek veya birinin hakaret ettiğine tanık olmak bunlara bir örnek olarak gösterilebilir. Instagram, her ne kadar dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından birisi olsa da bazı ağ üyeleri Instagram uygulamasını çok iyi kullanmaz ve haylazlıklar yapabilir. Bu gibi durumlarda Instagram ekibinin tavsiye ettiği bazı çözüm önerileri bulunuyor.

Instagram üyesi ister düşmeyen takipçi satın al hizmetinden yararlansın ister farklı bir hizmet kullansın Instagram’da kötüye kullanım konusunda yapabileceği ilk şey bir gönderiyi incelerken o gönderiyi en iyi şekilde anlamak. Bir kişi eğer ki gönderiyi anlamadan yorum yaparsa bir tartışmanın içerisine karışabilir. Bu gibi durumların yaşanmaması için tartışmaya girmeden önce bir kez daha düşünmek gerekiyor.

Kullanıcılar bazı zamanlarda bir kişiden beklenmedik bir tepki ile karşılaşabilir veya hakaret içerikli bir paylaşım ile karşılaşabilir. Instagram ekibinin yaşanan bu durumda önerdiği şey kullanıcıyı engellemek oluyor. Instagram üyelerinin genel beklentileri bu gibi insanların Instagram’dan yasaklanmaları. Bize göre de bu tür insanların yasaklanması en mantıklı karar fakat Instagram ekibi bu şekilde bir açıklama yapmıyor.

Kullanıcılar Türk takipçi satın al hizmetinden yararlandığında normal kullanıcı dahi olsa siber zorbalık veya taciz edici nitelikte söylemler ile karşılaşabilir. Bunun yanı sıra üye bir anda kendini tartışma ortamında bulabilir. Bu gibi durumlarda Instagram’ın önerdiği bu ortamlardan kaçınmak, bu tür kişileri engellemek ve onlarla iletişim kurmamak. Bunun dışında yapılabilecek şey gönderiyi veya yorumu Instagram ekibine şikayet etmek.