Instagram’da kendine zarar verme olayları

Instagram’da kendine zarar verme olayları

Instagram’da kendine zarar verme olayları konusunda kullanıcıların yapabileceği pek çok şey bulunuyor. Peki bu adımlar neler?

Instagram telafili takipçi satın al gibi hizmetlerden yararlanmak kullanıcılar için her ne kadar güzel bir şey olsa da bazı kullanıcılar kendi hesapları yeterince büyümeyince yani kullanıcı istediği hedefe ulaşamayınca kendine zarar verebiliyor, bu olay intihara kadar sürüklenebiliyor. Bu dediğimiz olayın yaşanma oranı her ne kadar düşük olsa da bir kişi dahi olsa böyle bir olayın yaşanmasının önüne geçmek için bazı çalışmalar yapılıyor.

Instagram’da kendine zarar verme olaylarının önüne geçmek

Instagram’da kendine zarar verme olayı, uygulama üzerinde kendine zarar vererek video paylaşan, yayın yapan ve fotoğraf çeken kullanıcılara deniyor. Bu durum hem haberler olsun hem canlı yayın şeklinde olsun zaman zaman rastlanılan bir olay. Bunun önüne geçmek için Instagram ekibi canla başla çalışıyor. Instagram bayan takipçi satın al hizmetinden yararlanan bir kişi veya herhangi bir kullanıcı kendine zarar vereceğini düşündüğü bir kişiyi tespit ettiğinde yapması gereken ilk şey bölgedeki acil durum hizmetlerine ulaşmak. Eğer intihara meyilli görünen bir kullanıcı var ise veya sanki kendine zarar verecekmişçesine paylaşımlar yapan biri var ise bu kişinin psikolojik destek alması gerekiyor. Bu konuda gerekli adımları atmak gerekir. Eğer kişi o kadar kötü durumda değilse ve kullanıcı o kişi ile arkadaş ise onunla konuşmak onun rahatlamasını sağlayabilir.

İntihar düşüncesi olan veya buna benzer kendine zarar verme düşüncelerine sahip olan bir kişi için kullanıcının oldukça hassas davranması, çok dikkat etmesi gerekiyor. Karşı taraf ne derse desin üzerine alınmaması, onu sakinleştirmesi önemli olmakta. Kullanıcı karşı tarafı neşelendirmeli, ona umut vermeli ve onu mutlu etmeli. Empati kurarak karşı tarafı anlamaya çalışmalı, onun sorunlarına ortak olmalı. Eğer kullanıcı kendine zarar verecek kişi ile birlikte ise onun intihar etme hakkındaki düşüncelerini öğrenmeli. Buna göre önlemler almalı. Her ihtimale karşı eğer kullanıcı arkadaşının yanında ise onu yalnız bırakmamalı. Organik takipçi satın al hizmetinden yararlananlar da zaman zaman depresyona girebilir, önemli olan mutluluğun formülünü çözmek.