Instagram’da Kaçınılması Gereken Hatalar

Instagram’da Kaçınılması Gereken Hatalar

Sosyal medya platformu üzerinde takipçi kaybetme ya da etkileşimde ki düşüşlere sebep olabilen hatalar yapılabilmektedir. Durum böyle olunca hesap kullanıcıları zor durumlar yaşamaktadırlar. Instagram’da kaçınılması gereken hatalar ile ilgili bazı dikkat edilmesi gereken esaslar bulunmaktadır. Bu hatalara başlıca en sık yapılan hatalardan biri olan genel hashtag kullanımıdır. Bir paylaşımın altında kullanılabilecek tüm genel hashtag’ler kullanıldığında İnstagram algoritması tarafından spam olarak algılanması olağandır. Yapılan diğer hataları sıralayacak olursak şöyle sıralamamız mümkündür;

  • Zamanlama olarak farklı zamanlarda paylaşım yapmak.

  • Düşük kaliteli fotoğraflar paylaşmak.

  • Plansız içerik oluşturmak.

Tüm bu hatalardan etkilenmemek için ise yapılabilecek en güzel işlem ise organik takipçi satın al işlemidir. Satın aldığınız takipçileriniz sayesinde hatalarınızın farkına varmanız ve bu hatalardan minimum etkilenmeniz daha çok mümkündür. Böylelikle Instagram’da kaçınılması gereken hataların farkına kolayca varabilir ve kısa süre içerisinde düzeltebilirsiniz.

İnstagram Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Sosyal mecrada takipçi olarak verimli bir takipçi sayısına ulaşmış hesabınız var ise hatasız paylaşımlar yapmanın yanı sıra paylaşımda kullandığınız hashtag’ler de son derece önemlidir. Otomatik bir algoritmaya sahip İnstagram uygulaması için spam olarak algılanmamak adına dikkatli seçimler yapılmalıdır. Peki İnstagram hashtag kullanımı nasıl olmalıdır merak eden kullanıcılar için bir takım dikkat edilmesi gerekenler vardır. Kalıcı bir kitleye ulaşmak isteyen kullanıcıların güvenilir takipçi satın al işlemi gerekmektedir.

Her adım ile kusursuz bir profil yaratmanın ilk adımı ise gerek olmayan hashtag paylaşımından kaçınmaktır. Paylaşımınızı tanımlamaya yetecek hashtag kullanımı İnstagram hashtag kullanımı nasıl olmalıdır sorusunun en bariz cevabı olarak verilebilmektedir.

İnstagram Paylaşım Zamanı Nasıl Belirlenir?

İnstagram hesabı üzerinden sağlanan pazarlama alanı için oluşturulmakta olan paylaşımlar hedef kitlenin online olduğu zamanlamaya uygun olması etkileşim açısından önemlidir. Bu nedenle İnstagram paylaşım zamanı nasıl belirlenir ya da nasıl öğrenilir bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Öncelikle hesap istatistikleri ile kullanıcı kitlenizin aktifliği ve görmek istediği türden paylaşımları netleştirmek gerekmektedir.

Tüm bu istatistikler üzerine bilgi sahibi olunamayacak durumlarda ise düşmeyen takipçi satın al en etkili çözümdür. Etkileşimde bulunduğunuz sabit bir kitle ile hangi paylaşımı ne zaman yayınlamanız gerektiğini kolayca öğrenmek mümkündür.