Instagram’da gönderi raporlama

Instagram’da gönderi raporlama

Instagram’da gönderi raporlama işleminin nasıl yapıldığına dair bu konuda siz değerli üyelerimize bilgiler vermek istiyoruz.

Kullanıcılar Instagram bayan takipçi satın al gibi herhangi bir hizmeti kullandığında daha fazla kitleye erişebiliyor. Bunun yanı sıra kendi sayfasını geliştiren kullanıcı aynı zamanda çeşitli sayfaları da inceleyerek o sayfadaki bir gönderinin topluluk kurallarına uymadığını fark edebilir. Bir sayfada yer alan gönderinin veya sayfanın topluluk kuralı ihlali yapıldığı anlaşılınca bu konuda yapılması gereken şey hemen o sayfayı veya gönderiyi Instagram ekibine bildirmek. Instagram ekibi kontrol ettikten sonra gerekli çalışmayı yapıyor ve eğer bir sorun tespit ederse işlem uyguluyor.

Instagram’da bir gönderi raporlama

Instagram’da bir gönderiyi raporlamak o gönderinin yetkililer tarafından incelenmesini sağlıyor. Organik takipçi satın al hizmetini kullanan kullanıcılar da bunu fark etmiş olmalı. Eğer ki bir gönderi rapor edilirse o gönderi için 2 farklı işlemden birisi uygulanıyor. Bunlardan birisi gönderinin tamamen kaldırılması, diğeri de gönderinin gizlenmesi. Gönderiyi görmek isteyen kullanıcı gönderinin üzerine basarak o gönderiyi açabiliyor. Bu gibi gönderiler kullanıcıları etkilemesin diye gizli bir şekilde yer alır fakat kullanıcı tarafından açılabilir.

Instagram’da gönderi raporlama, mesaj raporlama ve profil raporlama özelliği bulunuyor. Kısacası sosyal ağ kullanıcıları 3 farklı şekilde raporlama işlemi yapabiliyor. Bunlardan ilki ve en çok kullanılanı gönderi raporlama olmakta. Bir kullanıcının gönderi raporlaması için öncelikle raporlanacak bir gönderi bulması gerekiyor. O gönderinin kaldırılabilecek bir gönderi olmasına gerek yok. Şiddet içerikli veya vahşet içeren görüntülerin de gizlenmesi için şikayet edilebiliyor. Bir gönderiyi gizlemek için o gönderideki üç noktaya basıp şikayet etmek gerekiyor.

Instagram’da güvenilir takipçi satın al hizmetini kullanan bir kişi direkt mesajlar için de raporlama özelliğini kullanabiliyor. Gereksiz mesaj alan bir kişi engelleme işlemi uygulayabilir fakat eğer topluluk kuralı ihlal ediliyorsa gereken yapılmalı. Şunu da belirtmek gerekiyor ki Instagram yapay zekaya sahip. Zaman zaman mesajlar dahil inceleme yapıyor ve gerektiğinde ceza kesebiliyor ama yapay zeka her zaman bir sorunu algılayamayabilir.