Instagram’da alışveriş yapmak

Instagram’da alışveriş yapmak

Instagram’da alışveriş yapmak için bilinmesi gereken pek çok şey bulunuyor. Bunlar neler? Gelin hep beraber incelemeye başlayalım.

Kullanıcılar düşmeyen takipçi satın al hizmetinden yararlandığında bu hizmet ile birlikte kendi alışveriş sayfasını daha da büyütmek isteyebilir. Bunun yanı sıra diğer alışveriş sayfalarından yararlanarak daha fazla ürün almak, bu ürünlerle vakit geçirmek de isteyebiliyor. Bu tamamen alışveriş yapmak isteyen kişinin vereceği karara bağlı.

Günümüzde internetten alışveriş yapmak eskisine göre daha kolay ve daha popüler hale geldi. Salgının da verdiği etkiyle birlikte internet üzerinden alışveriş daha da yükseldi. Instagram’da alışveriş sistemi ise daha yeni yeni oturan bir sistem.

Instagram’da alışveriş yapmak

Instagram’da alışveriş yapmak veya diğer mağazaları gezmek isteyen kullanıcıların yapması gerektiği şey akış panelindeyken alt kısımda yer alan mağaza simgesine basmak. Bu simgeye basan kullanıcı mağazalara ve ürünlere ulaşabiliyor. Mağazaya girmek dışında mağaza ürünlerine ulaşmak için yapılabilecek bir diğer şey IGTV, Reels, hikaye ve gönderileri incelemek. Gönderiler içerisinde de etiketlenen ürünlere rastlamak mümkün oluyor. Alışveriş sayfasına sahip olanlar ürün katalogu üzerinden ürünlerinin satışını yaparak müşterilerine bu konuda ayrıcalık sunmaya çalışıyor.

Alışveriş sistemi ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey dilek listesi olmakta. Bir ürünü dilek listesine eklemek için ürünün bulunduğu gönderiye gelip kaydetmek gerekiyor. Instagram bayan takipçi satın al kullananlar bu özelliği biliyor olmalı. Bir ürünü dilek listesine eklemek o ürünün daha sonradan alınabileceği anlamına geliyor.

Instagram’da yemek siparişi vermek

Instagram, yalnızca alışveriş yapmak için değil aynı zamanda yemek siparişi vermek için de güzel bir ortam. Instagram için sunulan bu özelliği kullanmak için yapılması gereken bir restoran bulup restoranın Instagram profiline girmek ve sonrasında “Yemek Siparişi Ver” düğmesine basmak. Bu düğme her restoranın sayfasında olmayabilir. Bunun sebebi o restoranın bu özelliği aktif etmiyor olması. Organik takipçi satın al hizmetinden yararlanan bir kullanıcı genellikle bu özelliği açmak için çaba gösterebilir ve özelliği aktif edebilir.