Instagram butik hesabı açma

Instagram butik hesabı açma

Instagram butik hesabı açma işlemi aslında düşünüldüğünden daha kolay bir işlem. Yalnızca bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor.

Instagram, 2 milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olduğu için kullanıcılar bu platformda satış yapmanın pek çok yolunu arıyor. Bu yollardan birisi de bir butik hesabı açmak. Peki butik hesabı açmak nedir? Ne işe yarar? Nasıl yönetiliyor?

Instagram butik hesabı nedir?

Instagram butik hesabı, satış yapan sayfalara verilen bir kavram. Butik hesabına sahip olan Instagram sayfaları bu sayfada satış yaparak sattığı ürünleri paylaşır ve kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Bir butik sayfa açmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken pek çok durum bulunuyor.

Instagram butik hesabı açma ve yönetme

Instagram’da butik hesabı açmak isteyen bir kullanıcı açtığı hesabı işletme hesabına veya profesyonel hesaba çevirmeli. Instagram hesabı açarken kullanıcı adının marka adı olması önemli bir durum. Eğer marka adı girilmezse gelecekte büyük bir sayfa olunduğunda o sayfaya benzer ad alınabilir.

Instagram hesabı hazır hale geldikten sonra yapılması gerekenlerden birisi ürünlerin veya hizmetlerin fotoğraflarını gönderi olarak paylaşmak. Ürünlerin ön plana çıkması için etiketlerden yararlanılabilir. Ayrıca kitle arttıkça hikaye sisteminde ürünü göstermek ürünün daha popüler olmasını sağlayacaktır. Hikayeler kullanıcılar tarafından sık sık takip edildiği için hikayelerde ön plana çıkmak önemli bir durum.

Butik hesabına sahip olan bir sayfanın keşfette ön plana çıkması için Instagram takipçi ve beğeni hizmetlerinden yararlanması gerekiyor. Bu sayede hesabın daha çok müşteriye ulaşması mümkün hale gelir.

Butik hesabı sahiplerinin biyografi kısmında ödeme yöntemlerini belirtmeli, kargo sisteminin olup olmadığını yazmaları ve bunun gibi küçük detayları vermeleri gerekiyor. Bazı kullanıcılar profile girip bio kısmını inceleyerek bu detayları merak edebiliyor. Bio, bir profilin en önemli yeri sayılır.

Instagram butik hesapları eğer fiziksel ürün satışı yapıyor ise bir kargo firması ile anlaşıp kargo ücretlerini daha ucuza getirebilir veya müşteriye kargo ücretini de belirterek bilgi verebilir. Dijital hizmet satan butik sayfaların bu gibi sorunları bulunmuyor.