Instagram arşivini indirmek

Instagram arşivini indirmek

Instagram arşivini indirmek pek çok kişi için önemli bir durum olabilir. Bu konuda Instagram hesabı için nasıl arşiv indirileceğinden bahsediyor olacağız.

Instagram’da yapılabilecek pek çok aktivite bulunuyor. Bunlardan birisi gönderi paylaşmak. Kullanıcı istediği bir gönderiyi paylaşmak isteyince önce bir medya içeriği seçiyor, sonrasında açıklama yapıyor ve isterse o açıklamanın altına etiketler ekliyor. Bu şekilde yapılan işlem sonrasında gönderi paylaşmış oluyor. Gönderinin yanı sıra bir diğer sistem de yorum sistemi olmakta. Yorum sistemi ile birlikte uygulamada yorum yapılabiliyor. Düşmeyen takipçi satın al gibi hizmetler kullanarak sayfa aktif olacağı için daha fazla yorum atılması sağlanabiliyor.

Instagram’da yer alan diğer özelliklerden kısaca bahsetmek gerekirse beğeni sistemi, hikaye sistemi, müzik sistemi, kısa video sistemi ve uzun video sistemi gibi sistemler sıralanabilir. Bu gibi sistemler ile birlikte kullanıcı uygulamada daha fazla etkileşime girebiliyor. Bazı durumlarda nostalji yapmak isteyen bir kişi verilerine erişmek ve onları kaybetmemek için hesap içeriklerini indirme talebinde bulunabilir. Bunun yanı sıra hesabını kapatmak isteyen bir kişi de bu konuda bir talep bırakabilir. Instagram bayan takipçi satın al gibi hizmetleri tercih eden kullanıcıların bu olayı tercih etmesinin sebeplerinden birisi de belki de daha önce yaptığı bir yorumu veya beğenileri merak etmiş olabilir.

Instagram arşivini indirmek için yapılması gerekenler

Instagram’da arşiv indirme işlemini başlatmak için yapılması gereken şey öncelikli olarak Instagram uygulamasına giriş yapmak. Uygulamaya girdikten sonra profile geçiş yapıp buradan ayarlara girmek. Ayarlara giren bir kullanıcının bu aşamada yapması gerektiği şey “Gizlilik ve Güvenlik” kısmına basmak. Gizlilik ve güvenliğin olduğu bu kısımda pek çok seçenek yer alıyor.

Hesap gizliliği, hareket durumu, hikaye paylaşımı ve yorumlar gibi pek çok seçeneğin bulunduğu bu alanda alt kısımda “Veri İndirme” sekmesi yer alıyor. Bu sekmenin altındaki “İndirme Talep Et” bağlantısına bastıktan sonra bir sonraki aşamada e-posta adresi ve bilgi formatı sorulacak. Bu aşamayı da geçtikten sonra kullanıcıya şifre soruluyor. Instagram telafili takipçi satın al gibi hizmetlerden yararlananlar şifreyi girdikten sonra işlemi tamamlıyor. Bir süre sonra e-posta geliyor.