Instagram akış yenilenmiyor sorunu

Instagram akış yenilenmiyor sorunu

Instagram akış yenilenmiyor sorunu birçok kullanıcının başına gelebilecek bir durum. Bu sorun sebebiyle kullanıcılar platformda gezemiyor.

Instagram’da yaşanan bu sorun genellikle bir hata sonucu veya kullanıcı kaynaklı bir sorundan dolayı gerçekleşebiliyor. Bir zamanlar Facebook uygulamasında da yaşanan bu durum Instagram’da daha fazla ön plana çıktı. Bu konuda bu sorunun nedeni ve çözümünü en basitinden profesyonele doğru açıklayacağız.

Instagram akış yenilenmiyor sorunu ve çözümü

Bu sorunun en basit nedenlerinden birisi internet olabiliyor. Eğer internet bağlı değilse bundan dolayı Instagram akışı yenilenmiyor olabilir. Wi-Fi kullanılıyor ise modemin internet ışığının yanıp yanmadığı kontrol edilmeli. Eğer internet olduğu halde böyle bir sorun yaşanıyor ise telefonun DNS ayarlarının Google DNS olarak ayarlanması yani 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak olması gerekiyor. Bu bir çözüm olabilir.

Bu sorun bazen internet kaynaklı değil daha farklı sebepler ile de gerçekleşebiliyor. Bu sorunun çözümü için uygulanabilecek bir diğer çözüm önbelleği temizlemek. Önbellek genel olarak bu sorunu tetiklemese de denemekte fayda var. Uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra sonuç halen aynı ise diğer aşamaya geçmek gerekiyor.

Sorunun sebebi yazılım güncellemesi sonrasında yaşanan bir hata olabilir. Eğer ki Instagram güncellemesi sonrasında veya herhangi bir zamanda bu sorun yaşandıysa kullanıcı verilerinde bozulma meydana gelmiş olma ihtimali bulunuyor. Bu sorunun en işe yarar çözümü de Instagram uygulamasının tüm verilerini temizlemek, kısacası uygulamayı sıfırlamak. Uygulamadaki kullanıcı verilerini temizledikten sonra tekrar giriş yapmak uygulamanın sorunsuz çalışmasına imkan tanıyabilir.

Bu sorunun halen devam ettiği durumlarda yapılması gereken telefonu sıfırlamak veya Instagram uygulamasını silip tekrar kurmak bir çözüm olabilir. Eğer telefon yeni alındıysa ve bu sorun hemen karşılaşıldıysa telefonun donanımsal veya yazılımsal bir sorunu olabiliyor. Bu durumda telefonun garantisi yok ise güvenli bir ROM yüklemek veya garantisi var ise servise göndermek gerekir.

Bu konuda siz değerli okurlarımız için Instagram akış yenilenmiyor sorunu hakkında bilgi verdik. Umarız işinize yaramıştır.