Instagram akış sistemi ve çalışma mantığı

Instagram akış sistemi ve çalışma mantığı

Instagram akış sistemi, kullanıcıların olan bitenden haberdar olmasını sağlayan bir özellik. Bu konuda akış sisteminden bahsedeceğiz.

Instagram güvenilir takipçi satın al hizmetini kullanan pek çok kullanıcı bu hizmetlerden yararlanırken bir taraftan da aklında kalan bazı sorular bulunabilir. Bu konuda kullanıcının aklında cevapsız soru bırakmamaya çalışacağız. O zaman ne duruyoruz? Hemen konumuza dalalım ve akış sisteminden söz edelim.

Instagram akış sistemi

Öncelikli olarak anlatılması gereken şey Instagram uygulamasındaki akış sisteminin tam olarak ne olduğu. Instagram için geliştirilen akış sistemi, Instagram uygulamasındaki kullanıcıların daha iyi haberleşmelerini sağlıyor. Örneğin ana sayfada yer alan akış, güncel olarak olan bitenlerden haber veriyor. Akış üzerinde kullanıcının en çok ilgisini çekebilecek gönderiler yer alıyor. Bunun için Instagram şöyle bir yol izliyor. Uygulamaya yeni katılan bir kullanıcının incelediği ve etkileşime girdiği gönderileri takip ediyor. Sonrasında ise uygun gönderiler göstermeye başlıyor.

Bir kullanıcı düşmeyen takipçi satın al hizmetinden yararlanıyor olsa da Instagram akış sistemine önem göstermelidir. Instagram kullanıcılarının merak ettiği sorular arasında gönderilerin sırasının nasıl belirlendiği olmakta. Bilindiği üzere Instagram yapay zekaya sahip bir algoritma içeriyor. Bu algoritma, Instagram kullanıcılarının en iyi şekilde gezinmesini sağlamayı hedefliyor. Bir içeriğin öne çıkmasını sağlayan etkenler arasında kullanıcının o tür gönderilere ne kadar ilgi gösterdiği, gönderinin paylaşım zamanı ve gönderi etkileşimleri yer alıyor. Instagram genel olarak bu 3 faktöre önem gösteriyor.

Kullanıcıların dikkat ettiği konulardan birisi de zaman zaman eski gönderilerin akışta yer alıyor olması. Bu bazen birkaç gün önceye kadar uzayabilir. Bunun sebebi Instagram tarafından şu şekilde açıklanıyor. Instagram, kullanıcının ilgisini çeken bazı gönderilerin ortadan kaybolmasını istemez ve kullanıcıya sonradan bu gönderileri gösterebilir. Bu da kişi için belki faydalı bir durum olabilir. Örneğin Türk takipçi satın al hizmetinden yararlanan bir kullanıcı bu hizmeti kullandıktan sonra belki de verdiği hizmet için sayfada bazı gönderileri inceliyor ve bundan dolayı gönderileri kaçırmak istemiyor olabilir.